Top 10 filmů Stephena Kinga k streamování v roce 2022


Eyesonmilan

Rozsáhlý katalog románů a příběhů Stephena Kinga se téměř vyrovná mnoha filmům, které byly z jeho díla adaptovány. Od hororu po drama, zde je 10 nejlepších filmů Stephena Kinga, které lze streamovat právě teď.

PŘÍBUZNÝ: Nejlepší horory na Netflixu v roce 2021carrie


přehrát video

Kingův první román se stal prvním filmem založeným na jeho díle a zůstává jedním z jeho nejlepších. Brian De Palma přináší do Kingova příběhu chráněného a šikanovaného teenagera, který chce zapadnout, ohromující a sebevědomý vizuální styl. Sissy Spacek je fantastická jako roztomilá, ale nebezpečná hlavní postava, jejíž ultranáboženská matka ji drží v úkrytu. Carrieiny telekinetické schopnosti se projeví v děsivém a emocionálně zničujícím finále na maturitním plese střední školy, který zůstává jedním z Kingových největších momentů, jaké kdy na plátně viděli.

carrie streamuje na Amazon Prime Video (8,99 $ měsíčně a více).

Cristina


přehrát video

Jeden mistr hororu se setkává s druhým, když legendární filmař John Carpenter adaptuje Kingův román o zabijáckém autě. Carpenter naplňuje plymouthskou zuřivost z roku 1958 skutečnou hrozbou, když pomalu přebírá život potácejícího se teenagera Arnieho Cunninghama (Keith Gordon). Arnie se pod vlivem auta stává agresivnějším a násilnějším, když útočí na každého, kdo ho napadá nebo si ho znepřátelí. King a Carpenter proměňují slunečnou popkulturu 50. let ve zlověstný ukazatel Arnieho sestupu do ošklivého násilí.

Cristina streamuje na Netflixu (9,99 $ měsíčně a více).

PŘÍBUZNÝ: 10 nejlepších hororových filmů ke streamování zdarma v roce 2022

hororová show


přehrát video

King se spojil s ikonou hororu Georgem A. Romerem pro tuto antologii morbidně zábavných hororových příběhů inspirovaných starými komiksy EC. Scénář napsal sám King se směsí adaptací a nového materiálu. Podává také nejvýraznější herecký výkon jako kopáč, který se po vystavení meteoritu promění v rostlinu. většina z hororová show takhle je to hloupé, s ďábelskou nadsázkou starých komiksů a chorobně podmanivým smyslem pro humor.

hororová show je streamován zdarma prostřednictvím místních knihoven na Kanopy.

zóně smrti


přehrát video

Režisér David Cronenberg má ve svém pojetí jednoho z nejpesimističtějších Kingových románů temný a ponurý tón. Christopher Walken hraje Johnnyho Smithe, pokorného učitele, který se probouzí z kómatu se schopností vidět do budoucnosti. Ačkoli se snaží své vize využít k pomoci lidem, Johnnyho předpovědi jsou často nevítané a on se stává izolovanějším a osamělejším, když se snaží zabránit tomu, co vidí jako možnou apokalypsu. Cronenberg a Walken dělají z filmu povzbuzující zážitek a proměňují Kingův horor ve strašidelnou tragédii.

zóně smrti streamuje na HBO Max (9,99 $ měsíčně a více).

PŘÍBUZNÝ: Top 10 filmů Nicolase Cage k streamování v roce 2022

Dolores Claiborne


přehrát video

Druhá hlavní role Kathy Bates v adaptaci Kinga není tak známá jako její oscarová práce Bída , ale je to další působivý obrat jako žena pevné vůle. Hlavní postavou zde není psychopat jako Annie Wilkesová, ale je ochotná přistoupit k drastickým opatřením, když je to nutné. Přestože se ve dvou časových obdobích odehrává dvojí záhada vraždy, jedná se spíše o studii postav než o thriller, který se soustředí na problémový vztah mezi Dolores de Bates a její dcerou Selenou (Jennifer Jason Leigh). Je to Kingův nejpřízemnější a nejpřízemnější film, režírovaný Batesem v jemném a podhodnoceném výkonu.

Dolores Claiborne je k dispozici pro digitální nákup (9,99 $+) a pronájem (2,99 $+) na Amazonu, iTunes, Google Play, Vudu a dalších digitálních prodejnách.

Geraldova hra


přehrát video

Režisér Mike Flanagan začal svou současnou spolupráci s Kingem touto adaptací románu, který mnozí považovali za nemožné zfilmovat. Většina příběhu se odehrává v hlavě hlavního hrdiny, ale Flanagan nachází chytré a znepokojivé způsoby, jak tyto myšlenky a pocity přivést k životu. Carla Gugino uvádí film jako ženu, která uvízne v pasti připoutaná k posteli během intimního hraní rolí se svým manželem, který umírá na infarkt. Když se snaží osvobodit, přemítá o své traumatické minulosti a zažívá vize toho, co může nebo nemusí být vetřelec.

Geraldova hra streamuje na Netflixu (9,99 $ měsíčně a více).

PŘÍBUZNÝ: Nejlepší hororové filmy na Amazon Prime Video v roce 2021

Své


přehrát video

Kingův masivní román byl adaptován do dvou filmů režisérem Andy Muschietti, ale první díl funguje dobře jako samostatný kus, aniž by navazoval na poněkud zklamání. Kingův román střídá dvě časová období oddělená 27 lety a tento film se zaměřuje výhradně na dřívější dobu, kdy všech sedm hlavních postav jsou děti. Spojili se, aby zachránili své malé město před zlou entitou, která se projevuje jako klaun Pennywise (Bill Skarsgård). Utvoří pouto na celý život, když čelí nejhorším hrůzám, jaké si lze představit.

Své streamuje na HBO Max (9,99 $ měsíčně a více).

Doživotní odnětí svobody


přehrát video

Podle některých ukazatelů je to nejlepší film, jaký byl kdy natočen. Dobové drama odehrávající se ve věznici v Maine je od roku 2008 na prvním místě v žebříčku 250 nejlepších IMDb a je snadné pochopit, proč si jej oblíbilo široké spektrum filmových diváků. Toto je něžný příběh naděje a přátelství, bez jakýchkoli hororových prvků, které diváci od Kinga očekávají. Je to povznášející film plný filmových momentů, které se staly ikonickými díky talentu filmaře Franka Darabonta a hlavních rolí Morgana Freemana a Tima Robbinse.

Doživotní odnětí svobody streamuje na HBO Max (9,99 $ měsíčně a více) a Netflix (9,99 $ měsíčně a více).

záře


přehrát video

King nenáviděl verzi svého románu Stanleyho Kubricka a renomovaný filmař si s příběhem nechává libosti. Ale Kubrick vytváří své vlastní mistrovské dílo, zázrak trvalé hrůzy a dezorientující scenérie. Jack Nicholson je jako zimní správce odlehlého a jeskynního hotelu Overlook naprosto okouzlující, který se zblázní, když se setká s duchy, kteří hotel obývají. Svůj hněv nasměruje na svou ženu a malého syna, jejichž nadpřirozené síly jsou jedinou ochranou mezi rodinou a zatracením.

záře streamuje na HBO Max (9,99 $ měsíčně a více).

Zůstaň se mnou


přehrát video

Ačkoli hlavní postavy tohoto dramatu plného nostalgie hledají mrtvolu, není zde žádná hrůza, jen melancholická touha. Wil Wheaton, Corey Feldman, River Phoenix a Jerry O'Connell se v roce 1959 v hlavních rolích představí jako čtyři přátelé z předpubertálního věku, kteří se všichni vyrovnávají s vlastními osobními problémy, kteří se sejdou na jízdu plnou vřelosti, humoru a trochy nebezpečí. Richard Dreyfuss dodává filmu hořkosladký tón vyprávěním o něm jako o dospělé verzi jednoho z jeho přátel, který vzpomíná na dobu, na kterou nikdy nezapomene.

Zůstaň se mnou streamuje na Netflixu (9,99 $ měsíčně a více).

Co myslíš?