10 nejlepších sci-fi filmů na HBO Max v roce 2021


HBO Max

Výběr sci-fi na HBO Max zahrnuje klasiky z filmové historie, stejně jako nedávné hity a některé skryté drahokamy. Zde je 10 nejlepších sci-fi filmů ke streamování na HBO Max.

Nejlepší sci-fi filmy na HBO Max

Blade Runner 2049

''>

Natočit dlouho očekávané pokračování jednoho z nejvlivnějších sci-fi filmů všech dob je docela nemožný úkol, ale režisér Denis Villeneuve to dokázal. Blade Runner 2049 . Pokud se něco, Blade Runner 2049 je rozsáhlejší a ambicióznější než jeho předchůdce a cestuje dále do budoucího světa, kde vedle androidích replikantů existují lidé.Harrison Ford si zopakuje svou roli Deckardova lovce replikantů, ale Ryan Gosling je skutečnou hvězdou jako replikant, který loví své bližní a hledá společenské přijetí, kterého se mu nikdy nedostane.

Dívka se všemi dárky

''>

Zombie film, který je více o životě se zombiemi než o jejich porážce, Dívka se všemi dárky podvrací žánr tím, že vypráví děsivější a napínavější příběh. Hlavní postavou je mladý zombie, který si zachovává lidskou inteligenci a empatii spolu s hladem po mase.

V doprovodu své učitelky (Gemma Arterton) cestuje po Anglii se skupinou vědců při hledání houbového léku na zombie pandemii. Ale konečná odpověď, jak posunout lidstvo kupředu, se ukáže být něčím nečekaným a mocným.

Godzilla

''>

Obří ještěrka prošlapávající se městem Godzilla se za ta léta stala něco jako popkulturní pointa, ale japonský originál z roku 1954 Godzilla je to vážný a účinný katastrofický film. Film navazuje na stále čerstvé dědictví atomové bomby a představuje Godzillu jako doslovný projev nebezpečí nekontrolovaného šíření jaderných zbraní. Když monstrum zuří v Tokiu, existuje skutečný pocit ohrožení, a i když samotná Godzilla může působit trochu praštěně, film není nic jiného než.

Den nezávislosti

''>

Film Rolanda Emmericha o mimozemské invazi Den nezávislosti Je to přímo trhák, ale je to jeden z nejlepších sýrů. Zápletka je jednoduchá: mimozemšťané útočí na Zemi, lidé reagují.

Emmerich se zaměřuje na hrstku vtipných postav, které se utkají s mimozemšťany, včetně fantastického pilota v podání Willa Smithe, vnímavého inženýra v podání Jeffa Goldbluma a neobvykle energického prezidenta USA v podání Billa Pullmana. Nechybí letecké bitvy a masivní exploze ničící město a ohromující tón a působivé speciální efekty pomáhají divákům odpustit hloupý příběh.

Prometheus

''>

Třicet a více let po režii Mimozemšťan , Ridley Scott se vrací ke sci-fi franšíze s prequelem Prometheus . Na rozdíl od hrůzy z jediného umístění Mimozemšťan nebo akční přístup pozdějších epizod, Prometheus jde především o meditativní sci-fi film s prvky akce a hororu.

Nezobrazuje žádného z rozpoznatelných mimozemšťanů z předchozích filmů, ale zkoumá původ tohoto druhu a cesty lidstva vesmírem. Je to promyšlená a krásně zahraná cesta do drsného mimozemského světa.

Solaris

''>

Ruský filmový mistr Andrej Tarkovskij nabízí ostrou meditaci o lidské existenci Solaris . Na motivy románu Stanislawa Lema, Solaris odehrává se na vesmírné stanici na tajemné planetě. Psycholog je vyslán prozkoumat podivné chování obyvatel stanice a zjistí, že byli svědky zjevení svých zesnulých blízkých.

Solaris obsahuje úchvatné vizuální prvky a herecké výkony, když se postavy snaží pochopit vliv planety na ně a rozeznat, co je skutečné a jestli na tom záleží.

Začátek

''>

Autor: Christopher Nolan Začátek je záměrně matoucí špionážní příběh o cestování časem, respektive o postavách plujících časem tam a zpět. Hustý příběh může být těžké zabalit, ale Nolan přináší neuvěřitelné akční scény, zejména ve scénách, které se objevují na začátku filmu a pak se vracejí později, pouze se pohybují opačným směrem.

Existuje dostatek narativních nití, které je třeba sledovat, že potenciální sázky na konec světa jsou jasné a Nolan si zachovává nádech tajemna, díky kterému je film více zajímavý než frustrující.

Terminátor 3: Rise of the Machines

''>

Kromě dvou původních filmů Jamese Camerona, Terminátor pokračování jsou v nejlepším případě nekonzistentní. Režisér Jonathan Mostow však přináší napínavou akční sci-fi Terminátor 3: Rise of the Machines , představující návrat Arnolda Schwarzeneggera jako reformovaného kyborgského vraha z budoucnosti.

Schwarzeneggerův T-800 se utká s novým smrtícím kyborgem (Kristanna Loken), poslaným zpět v čase, aby zabil budoucího vůdce odporu Johna Connora (Nick Stahl). Terminátor 3 Obsahuje několik fantastických akčních scén spolu s obdivuhodně ponurým koncem, který sleduje témata nevyhnutelného osudu franšízy.

2001: Vesmírná odysea

''>

Klasika sci-fi Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea je fascinující směs intelektuální výzvy a ohýbání mysli. Film začíná na úsvitu člověka, kdy primáti objevují nástroje, než se přiblíží do budoucnosti, aby ukázal počítač, který si uvědomuje, jak se pomalu obrací proti svým lidským pánům.

Kubrick klade otázky o podstatě existence a také se vydává na psychedelickou cestu do kosmu. Zabijácký počítač HAL 9000 je mrazivý, ale film je velmi znepokojivý ve svém abstraktním a nevysvětleném konci.

V jako vendeta

''>

Na základě grafického románu napsaného komiksovou legendou Alanem Moorem a adaptovaného manželi Wachowskými, V jako vendeta je překvapivá vize budoucnosti se silným politickým poselstvím. Hugo Weaving hraje maskovaného bojovníka za svobodu V, který se ujímá totalitní vlády dystopické společnosti budoucnosti. Natalie Portman hraje reportérku, která je uvězněna a chráněna V, která si nakonec oblékne svůj revoluční plášť.

Film nabízí silný sociální komentář spolu s nesmazatelnými snímky (zejména maska ​​V, která inspirovala reálná politická hnutí).

2,3/5 – (6 hlasů)