Bing 'The Witcher' počtvrté


Netflix

čaroděj je to dokonalá směs bohaté fantasy, dobře vystavěných a propracovaných postav a opravdu skvělého šermu. Už jsem ten pořad viděl třikrát do konce a momentálně ho sleduji znovu, protože je tak dobrý.

Osmidílná první sezóna televizní show sleduje Geralta z Rivie, čaroděje (the zlepšit warlock), o jeho dobrodružstvích se zabíjením monster. čaroděj Z velké části vychází z knižní série Andrzeje Sapkowského, polského autora. Právě čtu první knihu, poslední přání , a pořad rozhodně hodně čerpá z knihy. Fanouškovství Geralta z Rivie a jeho dobrodružství exponenciálně vzrostlo; poté, co vývojář videoher CD Projekt RED vzal knižní sérii a upravil ji do videoherní trilogie.Pro ty, kteří nečetli knihy nebo nehráli videohry, je čarodějem někdo, kdo byl člověk, ale prošel mutacemi a testy, aby se stal někým nadpřirozeným, kdo má schopnosti a schopnosti zabíjet monstra. Kvůli vyčerpávajícím zkouškám, kterými procházejí, aby se stali čaroději, jsou čarodějové často citově vzdálení, drsní a v podstatě žijí jen proto, aby zabíjeli monstra, vydělávali peníze a užívali si těch lepších věcí v životě, jako je alkohol a sex.

''>

Pořad měl původně premiéru 20. prosince 2019 (přičemž druhá sezóna vyšla téměř přesně o dva roky později, 17. prosince 2021). Jednou z největších výtek pořadu, když původně vyšel, bylo, že neměl dobrý tok. Přehlídka sleduje tři různé časové osy, ale při přechodu z minulosti do současnosti neexistuje jasný přechod.

Vzhledem k tomu, že jsem již byl obeznámen s videoherními sériemi, televizní show pro mě plynula (téměř) bez námahy. To znamená, že bylo mnoho věcí, kterým jsem po druhém shlédnutí show lépe rozuměl. A pro někoho, kdo tuto sérii nezná, plně chápu, jak matoucí mohou být časové skoky. Myslím, že když víte, že před sledováním pořadu existují časové skoky, je snazší je rozpoznat, dokonce i na prvním sledování.

Herecké obsazení je jedna z nejlepších věcí na této show. Do role Geralta z Rivie (Henry Cavill), Yennefer z Vengerbergu (Anya Chalotra) a princezny Cirilly (Freya Allen) obsadili fantastické herce. Anya a Freya hrají dvě silné ženské postavy s příběhovými oblouky, které dokonale předvádějí jejich růst. A pokud jste viděli Henryho Cavilla hrát Supermana, budete překvapeni, jak odlišný je jeho pohled na něj. čaroděj ; neříkám, že jeho verze Supermana byla špatná, ale sází na Geralta z Rivie.

Netflix

Cavill v minulosti řekl, že je velkým fanouškem videoher a před konkurzem na roli je všechny hrál. Buď se to spojí s postavou, a proto podává tak skvělý výkon, nebo je to kombinace vlasů, make-upu, hlasu a psaní, díky kterým Geralt, no, Geralt, Cavill roli tak skvěle zvládl.

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů v čaroděj Jsou to šermířské a wrestlingové scény. V první epizodě je bojová scéna, která je skvěle choreografována Wolfgangem Stegemannem, koordinátorem kaskadérů (který také dělal kaskadérské kousky pro Mission: Impossible - Fallout v roce 2018). Nechci prozrazovat nějaké šťavnaté detaily, ale řeknu jen, že jsem byl na kraji sedadla, ohromen tím, co jsem viděl.

Stojí za zmínku, že ačkoli Stegemann choreografoval tuto rychlou bojovou scénu v první epizodě, byl tu další koordinátor kaskadérů, který dělal většinu bojové choreografie po zbytek show. Objevily se však záběry Stegemanna pracujícího ve druhé sezóně, takže doufejme, že v příští sezóně dojde k nějakým působivým soubojům.

Také jako Tom Cruise v Nesplnitelná mise Henry Cavill byl neústupný v tom, aby dělal své kaskadérské kousky čaroděj . Dokud se tomu věnoval, dokázal do svého ztvárnění Geralta z Rivie vnést další prvek reality.

pokud jste neviděli čaroděj nicméně následující skladbu možná stále znáte. Tato originální píseň napsaná pro televizní show se stala velmi populární, dokonce i mezi lidmi, kteří show neviděli. Upozornění: pokud si ji poslechnete, s největší pravděpodobností vám zůstane po zbytek dne.

''>

Jak jsem řekl, jsem v procesu chycení této show počtvrté v rámci přípravy na druhou sezónu, která vyjde v prosinci. Pravděpodobně se na to podívám popáté, protože je tam jen osm epizod a tři měsíce před tím, než vyjde druhá sezóna.

Můžeš vidět čaroděj právě teď na Netflixu. Netflix má také spin-off původní animovaný film s názvem The Witcher: Nightmare Wolf která se soustředí na Vesemira, dalšího čaroděje. Pokud máte rádi svět čarodějnic, mohl by se vám líbit i tento film.

Co myslíš?