Co je Oculus Link a jak se používá?


Nikkimeel

Oculus Link přemění vaši náhlavní soupravu Quest nebo Quest 2 na náhlavní soupravu PC VR pomocí vysoce výkonného hardwaru počítače k ​​vykreslení grafiky namísto samostatného mobilního hardwaru v náhlavní soupravě. Oculus Air Link nabízí totéž, ale bez kabelů!

Pohled zpět na Oculus Rift

https://www.shutterstock.com/image-photo/milan-italy-october-24-guy-tries-226144657Oculus Rift byl první spotřebitelský VR headset společnosti a po dlouhou dobu nejoblíbenější způsob, jak získat špičkovou PC VR za rozumnou cenu. Všechny modely Riftu, včetně finálního Rift S, využívaly pro připojení k počítači více připojení.

To zahrnovalo USB 3.0 pro data, jako je pohyb sluchátek a pro odesílání zvuku do konektoru pro sluchátka. Dřívější modely Rift používaly pro příjem videa HDMI, ale Rift S místo toho používá DisplayPort. Potřeboval jsem také připojit alespoň jednu externí sledovací kameru, která monitoruje infračervená sledovací světla na náhlavní soupravě Rift a ovladačích. Odtud pocházejí přesné údaje o hloubce.

Nejedná se tak úplně o design s vyzvednutím a hraním, ale ve své době byl mnohem elegantnější než předchozí pokusy o VR.

Náhlavní soupravy Rift a Quest byly zpočátku dvě samostatné produktové řady, ale poté inženýři společnosti Oculus zjistili, že jediný port USB-C na Questu lze použít k připojení k počítači pro spárování. Po dlouhou dobu tato funkce, přezdívaná. Oculus Link byl uveden jako experimentální v softwaru Quest. Jakmile byly odstraněny všechny hlavní chyby, stal se standardní součástí Questu a Questu 2, zatímco Oculus ve stejnou dobu ukončil Oculus Rift S.

Co je Oculus Link a jak funguje?

https://www.shutterstock.com/image-photo/cable-usbc-two-black-connectors-typec-724043281

Oculus Link (nyní přejmenovaný na „Meta“) je speciální funkcí náhlavních souprav Quest a Quest 2 VR, která z nich dělá náhlavní soupravu pro PC VR. Pomocí Oculus Link můžete hrát jakoukoli PC VR hru, která pracuje s Oculus Rift. Z herního hlediska používáte zařízení Rift se softwarovým klientem Quest na vašem počítači, který zajišťuje veškerou překladovou práci mezi náhlavní soupravou a počítačem.

Chcete-li používat Oculus Link, potřebujete následující:

  • Počítač připravený pro VR.
  • Vysoce kvalitní kabel USB-C o délce alespoň 3 metry.
  • Softwarový klient Quest je nainstalován na vašem PC a je aktuální.
  • Aktualizovaná náhlavní souprava Quest s nejnovějším systémovým softwarem.

Pokud jde o kabel USB-C, vystačíte si s kabelem USB 2, ale zaznamenáte nižší kvalitu obrazu a občasné zadrhávání. Pro nejlepší zážitek důrazně doporučujeme používat kabely USB 3 nebo 3.1. Podívejte se na náš souhrn příslušenství Quest 2, kde najdete ty nejlepší tipy.

USB 3.0 a 3.1 nabízí více než dostatečnou šířku pásma pro přenos všech dat, která potřebujete mezi Quest a PC. Přinejmenším ano, pokud komprimujete video stream v reálném čase.

Dobrou zprávou je, že výkonný mobilní hardware náhlavní soupravy Quest dokáže tento stream videa dekomprimovat téměř okamžitě, takže mezi náhlavními soupravami Rift S a Quest nezaznamenáte žádné rozdíly v latenci. Oculus pečlivě přepracoval renderovací kanál pro Quest tak, aby stále dosahoval cílů nezbytných pro udržení přítomnosti VR.

Zatímco Oculus Link je základní funkcí Questu, přidala se k němu nová experimentální funkce nazvaná „Air Link“. Jak jste pravděpodobně uhodli. toto je bezdrátová verze Link.

Co je Oculus AirLink?

Air Link dělá stejnou práci jako Oculus Link, ale místo komunikace s náhlavní soupravou přes kabel USB-C se vše děje přes Wi-Fi.

Zatímco Oculus Link je v současné době oficiální funkcí Quest a Quest 2, v době psaní tohoto článku je Air Link stále experimentální funkcí. To znamená, že se může s každou aktualizací zlepšovat nebo zhoršovat a může být v budoucnu dokonce odstraněn. Zatím však máte možnost jej použít jako alternativu k

Aby Air Link fungoval co nejlépe, máme několik doporučení:

  • Počítač připravený pro VR.
  • Ethernetové připojení z PC do routeru.
  • 5GHz nebo lepší router 802.11ac, nejlépe vyhrazený.

Když říkáme „dedikovaný“, myslíme tím, že router používá výhradně Quest a nepoužívá se také pro domácí LAN a WAN provoz. To eliminuje jakékoli problémy s latencí pocházející ze směrovače, který se snaží poskytnout síťovému provozu spravedlivý podíl šířky pásma a zdrojů zpracování.

Abyste mohli používat Air Link, nemusíte být ve stejné místnosti jako počítač, ale musíte být blízko routeru, aby nic neblokovalo signál. Vzhledem k tomu, že není připojen ke zdroji napájení, je Air Link samozřejmě omezeno výdrží baterie sluchátek Quest.

PŘÍBUZNÝ: Nejlepší Wi-Fi routery roku 2021

Jak používat Oculus Link a Oculus Air Link

Chcete-li používat Oculus Link nebo Oculus Air Link, potřebujete vybavení uvedené výše a existuje několik kroků k nastavení a aktivaci funkce. To vám umožní hrát PC VR hry pomocí Quest nebo Quest 2. Kroky s oběma sluchátky jsou v podstatě stejné.

Pokud hledáte podrobné pokyny, zamiřte do našeho průvodce Oculus Quest PC VR a začněte.

Co myslíš?