Vyprázdnění DNS: Jak vymazat nebo vyprázdnit mezipaměť DNS ve Windows


Pokud se nemůžete připojit k určitému webu a jeho IP adresy se neřeší správně, může to být problém se servery DNS, ke kterým se připojujete, nebo nesprávný záznam DNS uložený v mezipaměti DNS systému Windows.

Pokud máte tento problém, měli byste před změnou serverů DNS nejprve zkusit vyprázdnit mezipaměť DNS a zjistit, zda to problém nevyřeší.

Chcete-li vymazat nebo vyprázdnit mezipaměť DNS v systému Windows, musíte provést následující kroky:

  1. Klepněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start nebo stiskněte klávesy Okna + X klávesnice. Pokud tak učiníte, otevře se nabídka obsahující prostředí Windows PowerShell (správce) nebo příkazový řádek (správce). Když uvidíte jednu z těchto možností, klikněte na ni a povolte spuštění programu, když vás systém Windows požádá o povolení.
    Nabídka klepněte pravým tlačítkem myši
  2. Když se otevře příkazový řádek nebo PowerShell, zadejte ipconfig /flushdns a stiskněte vstoupit na klávesnici, jak je znázorněno níže.
    ipconfig /flushdns
  3. Po stisknutí klávesy Enter byste měli vidět návrat příkazu na „Úspěšně vyprázdnit mezipaměť DNS“. To znamená, že příkaz proběhl úspěšně a nyní můžete zavřít okno PowerShellu nebo příkazové okno.

Nyní, když byla vaše mezipaměť DNS vyprázdněna nebo vymazána, můžete se pokusit znovu připojit k webu. Pokud problém přetrvává, můžete kontaktovat svého poskytovatele internetových služeb nebo změnit své servery DNS na službu Google 8.8.8.8 ze služby DNS 1.1.1.1 Cloudflare.5/5 – (1 hlas)