Ford odkládá spuštění funkce F-150 Lightning


já jdu

Vzrušující nový Ford F-150 Lightning EV se konečně dostává ke kupujícím, ale vypadá to, že jedna z mnoha slibovaných funkcí nebude k dispozici, alespoň zatím ne. Mluvíme o Phone as a Key, který umožňuje majitelům odemknout a používat vozidlo bez klíčenky.

Ve vybraných moderních vozidlech, od Tesly po Mustang Mach-E, se majitelé mohou rozhodnout používat svůj smartphone jako digitální klíč od auta. Tímto způsobem stačí dojít k F-150 Lightning, a pokud máte telefon v kapse a máte aplikaci FordPass, automaticky odemkne vaše auto.Tato funkce má několik dalších výhod, jako je nastartování nákladního vozidla, otevření zadních výklopných dveří a provádění dalších úkolů, ale není bez nevýhod nebo potenciálních problémů.

Tento týden začali majitelé Lightning nebo držitelé rezervací dostávat e-maily, že „Phone as Key“ pro F-150 Lightning nebude dodáván s kamionem. Tato funkce se potýká se zpožděním, nelze ji aktivovat a měla by dorazit prostřednictvím aktualizace softwaru koncem tohoto roku.

I když komunikace Fordu nevysvětlila, proč tato funkce čelí zpoždění, je to pravděpodobně kvůli zabezpečení a zranitelnosti. Viděli jsme situace, kdy byla vozidla Tesla hacknuta prostřednictvím této funkce, a v některých případech hackeři mohli aktivovat funkci přivolání a způsobit, že auto odjede.

Slyšeli jsme o podobných potenciálních problémech s telefonem Ford, který je klíčovou funkcí, a podle majitelů Mustang Mach-E už má služba nějaké problémy. To znamená, že Ford konkrétně nezmínil žádné problémy, zranitelnosti nebo potenciál pro hackování. Nejsme si jisti, proč se Ford rozhodl tuto funkci odložit, ale udělal to.

Ať tak či onak, majitelé Fordu F-150 Lightning nebudou moci tuto funkci používat, dokud nebude povolena prostřednictvím aktualizace softwaru koncem tohoto roku.

přes InsideEVs

Co myslíš?