Jak nainstalovat Microsoft Visual C++ 2015 Runtime


Chybí runtime

Pokud spustíte program a zobrazí se chyba, že program, který se pokoušíte spustit, vyžaduje běhové prostředí Microsoft Visual C++ 2015, můžete pomocí tohoto kurzu nainstalovat balíček, aby váš program znovu fungoval.

Když vývojáři vytvářejí program pro Windows pomocí Microsoft Visual Studio 2015, existují specifické dynamické knihovny (DLL), se kterými se jejich programy správně propojují.Tyto knihovny DLL jsou distribuovány prostřednictvím běhového prostředí Microsoft Visual C++ 2015, a pokud se instalace balíčku nezdaří, uživatelé zaznamenají chyby, které označují, že chybí knihovny DLL nebo že je třeba nainstalovat běhové prostředí.

Například videohra Valorant dnes vydala aktualizaci, která neobsahovala Microsoft Visual C++ 2015 Runtime, což způsobilo pád hry po instalaci aktualizace.

Když uživatelé spustí Valorant, místo toho jsou uvítáni následující chybou.

Chybí chyba běhového prostředí Microsoft Visual C++ 2015 Chybí chyba runtime Microsoft Visual C++ 2015

„Ke spuštění tohoto programu jsou vyžadovány následující součásti: Microsoft Visual C++ 2015 Runtime“

Dobrou zprávou je, že je opravdu snadné tento problém vyřešit stažením a instalací runtime z webu společnosti Microsoft.

Chcete-li nainstalovat Microsoft Visual C++ 2015 Runtime, postupujte takto:

 1. Přejděte na stránku Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable a klikněte na tlačítko Stáhnout .
 2. Budete přesměrováni na stránku s výzvou k výběru, zda chcete stáhnout 32bitovou nebo 64bitovou verzi systému Windows. Vyberte verzi, kterou potřebujete, a klikněte na tlačítko Následující . Pokud si nejste jisti, kterou verzi potřebujete, můžete pomocí tohoto návodu určit, co potřebujete.

  BleepingComputer navrhuje, abyste si stáhli a nainstalovali obě verze x86 Y x64 runtime, aby se předešlo problémům v budoucnu.

 3. Soubory budou nyní staženy do vašeho počítače. Po stažení dvakrát klikněte na stažený soubor vc_redist.x64.exe .
 4. Zobrazí se obrazovka Microsoft Visual C++-2015 Redistribution a budete požádáni o přijetí licenčních podmínek. Zaškrtněte políčko „Souhlasím“ a klikněte na tlačítko Nainstalujte .
  Microsoft Visual C++-2015 Redistribuovatelné
 5. Pokud vás systém Windows požádá, abyste programu umožnili provádět změny nebo pokračovat, klepněte na tlačítko Ano Ó Dovolit .
 6. Po dokončení program zobrazí zprávu o úspěšné instalaci.
  Redistribuovatelné nainstalované Redistribuovatelné nainstalované
 7. Nyní proveďte stejné kroky k instalaci runtime vc_redist.x86.exe .
 8. Nyní můžete instalační program zavřít.

Pokud jste již měli nainstalovaný Visual C++ 2015 Runtime, můžete spustit výše uvedené redistribuovatelné položky a provést opravu.

Proveďte opravu provést opravu

Nyní se můžete pokusit spustit program, který dříve hlásil chybějící runtime chybu, a měl by znovu fungovat.

5/5 – (1 hlas)