V roce 2018 více než 30 milionů domácností ve Spojených státech „přestřihlo šňůru“ u svých placených televizních předplatných, přičemž jen v tomto roce byly odpojeny asi tři miliony kabelů. Jinými slovy, chytré televize a další streamovací zařízení budou stále populárnější.
Chromecast od Googlu díky své flexibilitě, která vám umožňuje sledovat videa jako YouTube, Netflix a Hulu, stejně jako „odesílat“ fotografie, prezentace, videohovory a mnoho dalšího, patří mezi nejoblíbenější zařízení pro připojení diváků. Macy v televizi.
Přestože Chromecast nemá rozhraní na jedno kliknutí na stejné intuitivní úrovni jako Apple TV, není opravdu těžké nastavit váš Mac pro odesílání. Kromě toho, že tento článek popisuje, představuje některé z různých způsobů, jak dosáhnout nejlepšího možného výkonu při používání Chromecastu pro Mac.
Jak používat Chromecast na Macu
Počáteční nastavení Chromecastu na Macu by nemělo trvat déle než 10 minut, pokud vše půjde dobře. Jakmile je vše hotovo, můžete se se zařízením začít bavit.
Za předpokladu, že je Chromecast již připojen k portu HDMI na zadní straně televizoru a napájen pomocí portu USB nebo přiloženého napájecího rozbočovače, pokračujte následujícími kroky, které musíte provést:
- Otevřete Chrome na Macu a navštivte www.google.com/chromecast/setup
- Budete vyzváni ke stažení Google Home pro iPhone/iPad z App Store nebo Android z Obchodu Google Play
- Dokud je Chromecast připojen, automaticky se zobrazí v aplikaci Google Home, když ji otevřete.
- Ujistěte se, že je vaše zařízení připojeno k síti Wi-Fi, kterou má Chromecast používat, a podle pokynů jej spárujte
Vaše zařízení Chromecast nyní může používat jakýkoli Mac, telefon Android nebo iPhone/iPad připojený k této síti Wi-Fi. To je velmi odlišné od nastavení pomocí počítače, které nyní již není možné, které zahrnovalo stažení rozšíření Chromecast pro Mac a zadání kódů pro úspěšné spárování zařízení.
Efektivní využití Chromecastu na Macu
Nyní, když je váš Chromecast připojen, je snadné zrcadlit obrazovku Macu na televizi. V minulosti jste si museli stáhnout rozšíření Chromecast pro Chrome, abyste to mohli udělat, ale nyní, pokud používáte aktuální verzi Chrome, nemusíte přidávat nic dalšího moci používat Chromecast na vašem MacBooku.
V Chrome vyberte Zobrazit ➙ Odesílat (nebo pomocí tří svislých teček na pravé straně panelu nástrojů odtud vyberte Odesílat) a z rozbalovací nabídky Zdroje vyberte, zda chcete odesílat:
-
Karta, kterou jste otevřeli
-
Tvůj stůl
-
konkrétní soubor
Pokud sledujete mediální soubor na svém notebooku, například přes YouTube, můžete vidět rámeček se třemi řádky (připomínajícími symbol WiFi otočený o 45 stupňů ve směru hodinových ručiček), který říká Přehrát na TV, když přes něj přejdu. Odtud se také dostanete do nabídky Cast. Nyní oficiálně víte, jak používat Chromecast z Macu!
Média, videohovory nebo fotoalbum, které se pokoušíte zobrazit, se na vašem televizoru objeví jako mávnutím kouzelného proutku, a pokud budete mít štěstí, vše bude fungovat rychle a bez problémů. Bohužel mnoho z nás takové štěstí nemá a zažívá nějaké problémy.
Optimalizace přehrávání Chromecastu na Macu
Pro většinu uživatelů počítačů Mac je složitější problém, než jak používat Chromecast na počítačích Mac, zajistit, aby váš notebook nebo stolní počítač fungoval způsobem, který umožňuje plynulé a nepřerušované přehrávání.
Dva běžné problémy při streamování z Chromecastu na Mac zahrnují špatný zvuk a video, které přeskakují a zadrhávají se nebo se přehrávají v nízké kvalitě. Většina problémů, jako jsou tyto, se scvrkává na jednu (nebo více) ze tří příčin:
-
Nedostatek paměti RAM nebo výpočetního výkonu na vašem Macu
-
Slabé nebo špatné připojení k internetu
-
Hardwarová omezení nebo konfigurace
Používání Chromecastu z Macu klade na váš počítač další požadavky, které mohou být pro starší, přeplněné notebooky nebo stolní počítače obtížné. Zkuste použít aplikaci, jako je CleanMyMac X, která jedním kliknutím prohledá váš Mac na problémy s pevným diskem, malware a nepotřebné aplikace.
Sledujete stále video, které se zaseká nebo přeskakuje? Může to být problém s vaší WiFi. Za tímto účelem je WiFi Explorer užitečná aplikace, která funguje jako jednotné kontaktní místo pro monitorování, analýzu a odstraňování problémů s vaší WiFi sítí. Stačí otevřít aplikaci a automaticky vám poskytne zpětnou vazbu o síti, ke které je váš Mac aktuálně připojen.
Pouhý pohled na skenování sítí v okolí v reálném čase by měl rychle a snadno odhalit, zda problémy může způsobovat něco jako slabá síla signálu nebo přeplněné WiFi kanály. V takovém případě můžete zkusit kabelové připojení nebo přesunout router z jeho aktuálního umístění.
Odstraňování problémů s Chromecastem Audio na Macu
Můžete mít nejostřejší kvalitu videa na světě, ale pokud zvuk není na stejné úrovni, nezískáte pohlcující zážitek, který hledáte. Pokud nemáte zvukový panel, většina televizorů s plochou obrazovkou vydává tichý, plechový zvuk. V některých případech je lepší používat sluchátka nebo dokonce vestavěné reproduktory vašeho Macu.
Bohužel ve výchozím nastavení může trochu chybět i zvukový výstup Maců kvůli omezení hlasitosti nebo nesprávnému nastavení ekvalizéru. Naštěstí existuje aplikace s názvem Boom 3D, která vám umožní odemknout skutečný potenciál zvukového výstupu vašeho Macu.
Kromě toho, že umožňuje 3D virtuální prostorový zvuk na vestavěných reproduktorech nebo sluchátkách, což je samo o sobě pěkný kousek patentované technologie, přichází s paletou (ručně upravitelných) předvoleb ekvalizéru pro různé žánry.
Můžete také zvýšit hlasitost svého Macu výrazně nad rámec výchozího nastavení systému, a pokud se obáváte, že Spotify nebude náhodou hrát uprostřed schůzky, nastavte vlastní nastavení hlasitosti pro jednotlivé aplikace.
Nesrovnalosti v hlasitosti mezi různými dodavateli hardwaru jsou docela běžné, což potvrdí každý, kdo málem ohluchl změnou vstupů na svém televizoru, a je dobré vědět, že již nemusíte upravovat hlasitost televizoru. nahoru nebo dolů při odesílání z Mac.
Streamovací zařízení, jako je Apple TV a Google Chromecast na Macu, umožnila celé generaci přejít od kabelové televize ve prospěch individuálních streamovacích aplikací, ze kterých si můžete vybrat. A protože není třeba stahovat další aplikaci Chromecast pro Mac nebo něco podobného, proces zahájení je obecně velmi jednoduchý.
Jakkoli je tato myšlenka inovativní a moderní, vše může být ovlivněno problémy se zvukem nebo videem. Ty však lze snadno opravit pomocí několika dalších aplikací.
Je těžké přesně vědět, jaká je budoucnost streamovaných médií, ale dvě věci jsou jisté:
-
Dostupná kvalita obrazu a zvuku se bude i nadále zlepšovat
-
Objeví se další streamovací služby (např. Disney Plus)
Co mají oba společného? Pravděpodobně budou klást další požadavky na vaše internetové připojení a hardware. S ohledem na to má smysl co nejvíce zlepšit výkon obou.
Naštěstí jsou výše uvedené CleanMyMac X, Boom 3D a WiFi Explorer k dispozici pro bezplatnou zkušební verzi na Setapp, platformě více než 150 Mac aplikací a nástrojů navržených tak, aby zefektivnily každý aspekt vašeho digitálního života. Tak na co se dnes večer díváš?
Co myslíš?