Jak odstranit nebo přejmenovat soubory a složky, které se používají nebo jsou zamčené ve Windows


 • Index

 • 1 Úvod
 • dva 4 kroky pro práci s používanými nebo otevřenými soubory
 • 3 Použití IObit Unlocker k manipulaci se soubory, které se používají nebo jsou uzamčeny.
 • 4 závěr

Podívejte se na video, které tutoriál doprovází tady !

Úvod

Jedním z nejvíce frustrujících zážitků při používání počítače je situace, kdy chcete odstranit nebo přejmenovat soubor nebo složku v systému Windows, ale zobrazí se chyba, že soubor je používán, otevřen, sdílen nebo uzamčen programem, který jej používá. v současné době používá.

Chyba při mazání souboru nebo složky Chyba při mazání souboru nebo složkyZačnete vypínat všechny programy spuštěné na počítači v naději, že budete mít štěstí a budete moci soubor smazat, ale stále se nesmaže. Co to děláš? Tento tutoriál je navržen tak, aby zodpověděl tyto otázky a poskytl metody, které vám umožní odstranit nebo odebrat prakticky jakýkoli soubor ze systému Windows.

4 kroky pro práci s používanými nebo otevřenými soubory

Když se pokusíte odstranit nebo přejmenovat soubor nebo složku, musíte postupovat podle následujících kroků v následujícím pořadí:

  První a nejjednodušší metodou je vypnout všechny programy, které by tento soubor mohly používat.Když program používá soubor, má tendenci výlučně zamykat tento soubor, takže jej nelze upravit nebo přejmenovat, když je používán. Zavřením programu, který jej používá, se daný soubor nebo složka odemkne, abyste s nimi mohli pracovat.

  Restartujte počítač.Když restartujete počítač, ukončí se tím všechny otevřené programy a doufejme, že restartování vám umožní pracovat na daném souboru.

  Restartujte do nouzového režimu a zkuste složku přejmenovat nebo smazat.V nouzovém režimu se automaticky spustí omezený počet programů. To poskytuje větší možnost nebo schopnost přejmenovat nebo odstranit obtížný soubor nebo složku.

  V neposlední řadě si stáhněte nástroj pro odemknutí souborů.Programy pro odemykání souborů najdou procesy, které soubor používají, a pokusí se je zavřít nebo odpojit jejich připojení k souboru nebo složce, aby je bylo možné smazat, přejmenovat nebo s nimi jinak manipulovat. Tyto programy obvykle dělají práci za vás, takže se nemusíte potýkat s bolestí hlavy při hledání programu, který udržuje soubor otevřený. V další části vysvětlíme, jak používat jeden z těchto programů, tzv IObit Unlocker .

Použití IObit unlockeru pro práci s používanými a otevřenými soubory

Pokud toto stále čtete, musíte být u kroku 4 výše. Abychom pomohli vyřešit tento problém, představujeme program nazvaný IObits Unlocker. Unlocker je program, který se spustí, když systém Windows nemůže odstranit nebo přejmenovat soubor, a poskytuje řadu možností, které vám to umožňují.

Prvním krokem je stažení programu pro odemknutí. Tento program lze stáhnout z následujícího odkazu:

Odkaz na stažení odblokovače IObit

Jakmile je program stažen, uložte jej na plochu a dvakrát klikněte na pojmenovaný soubor unlocker-setup.exe pro spuštění instalačního programu. Po spuštění instalačního programu držte tlačítko stisknuté další dokud se nedostanete k tlačítku Dokončit .

Nyní, když je program nainstalován, IObit Unlocker přidá do vašeho registru příkaz automatického spuštění, aby se spustil Průvodce odblokováním při spuštění systému Windows. Tento program na pozadí zůstává rezidentní a detekuje, když se pokusíte odstranit, zkopírovat, přejmenovat nebo přesunout soubor, který se používá. Když detekuje jednu z těchto operací, automaticky otevře okno, které vám pomůže se souborem pracovat. Zde je příklad.

V našem příkladu se pokoušíme odstranit soubor s názvem C:TestReadme.doc. Když se pokusíme soubor odstranit, systém Windows nám sdělí, že soubor používá jiná osoba nebo program a že jej nemůže odstranit. Také navrhuje, abychom ukončili všechny programy, které by mohly soubor používat, a zkusili to znovu. No, protože jsme již vyzkoušeli výše uvedené kroky, víme, že to nebude fungovat a narazíme OK .

Chyba při mazání souboru nebo složky Chyba při mazání souboru nebo složky

Pro odemknutí souboru přejdeme do složky C:Test, kde se nachází soubor, který chceme smazat. Jakmile jsme v této složce, klikneme na ni pravým tlačítkem a vybereme možnost IObit Unlocker jak je znázorněno na obrázku níže.

Odemkněte soubor

Kliknutím na možnost IObits Unlocker se spustí program a zobrazí se zamčený soubor, který jste vybrali. Když se otevře a dostanete zprávu s dotazem, zda chcete povolit spuštění programu, můžete to povolit.

Uzamčený soubor v IObit Unlocker Soubor uzamčen v IObit unlockeru

Chcete-li soubor odemknout, stačí kliknout na tlačítko Odemknout . Pokud to nefunguje, měli byste zkusit tyto kroky znovu, ale tentokrát vyberte tlačítko Platnost před kliknutím na tlačítko Odemknout. Výběrem možnosti Force IObit Unlocker ukončí proces pomocí souboru k jeho odemknutí. Před použitím této funkce se samozřejmě ujistěte, že jste uložili všechny dokumenty, které tento program aktuálně používá.

Pokud IObit Unlocker dokáže odemknout soubor, změní jeho stav na odemčený, jak je znázorněno na obrázku níže.

Odemčený soubor odemčený soubor

Můžete také použít IObit unlocker k provedení a okamžitému odemknutí a odstranění, přejmenování, kopírování nebo přesunutí akce. Chcete-li to provést, klikněte na malou rozevírací šipku vedle tlačítka pro odemknutí, jak je znázorněno na obrázku níže.

Odemknout rozevírací nabídku Odemknout rozevírací nabídku

V závislosti na zvolené možnosti se vás odemykač zeptá, kam chcete soubor zkopírovat nebo přesunout nebo na jaký název souboru jej chcete přejmenovat.

závěr

Díky těmto informacím nyní víte, že život s tvrdohlavými soubory není vaše jediná odpověď. Práce se skutečně tvrdohlavým souborem bývala záležitostí zkušenějších uživatelů počítačů, ale dnes už ne. Nyní, s programy jako Unlocker, může i příležitostný nebo začínající uživatel znovu získat kontrolu nad svým počítačem a soubory.

Co myslíš?