Jak připojit obraz ISO na Windows


ISO nebo obraz disku je soubor pro optický disk, jako je DVD nebo CD. Při vypalování obrazů ISO na disk CD nebo DVD se vytvoří přesná replika média, ze kterého byl ISO vytvořen. Z tohoto důvodu jsou ISO běžným způsobem pro společnosti a organizace, jak distribuovat kopie svých CD a DVD online. Ve Windows je možné připojit soubor ISO jako písmeno jednotky. To vám umožní přistupovat ke všem souborům, které obsahuje, a instalovat z nich software, jako by to bylo normální CD nebo DVD vložené do počítače.

Chcete-li připojit obraz ISO, musíte otevřít složku, ve které je uložen. Chcete-li to provést, vyhledejte soubor nebo složku na úvodní obrazovce systému Windows nebo vyhledejte složku pomocí Průzkumníka souborů. Jakmile je složka otevřená, můžete ji připojit kliknutím pravým tlačítkem myši na název souboru a poté kliknutím na možnost Mount .

Rada: Namísto klepnutí pravým tlačítkem myši na obraz ISO jej můžete připojit také dvojitým kliknutím.Možnost připojení v nabídce po kliknutí pravým tlačítkem

Obraz disku se nyní připojí jako další dostupné písmeno jednotky ve Windows a poté se otevře.

ISO, které bylo namontováno

Nyní můžete používat připojený ISO jako jakýkoli jiný disk.

Až jej budete používat, můžete otevřít písmeno jednotky a poté kliknout na možnost nabídky Spravovat . Tím se otevře pás karet Správa, jak je znázorněno níže.

Chcete-li odpojit ISO, klepněte na tlačítko Vyhodit . ISO bude odpojeno a písmeno jednotky se již nebude používat.

Co myslíš?