Jak používat Cortanu jako virtuální asistentku ve Windows


Cortana je virtuální asistentka, podobná Alexa od Amazonu a Siri od Applu, která je zabudována do Windows 10. Pomocí Cortany ji můžete požádat, aby vyhledávala informace, plánovala schůzky, posílala e-maily, spouštěla ​​aplikace a další. Nejlepší na tom je, že to vše můžete dělat také bez použití rukou pomocí hlasových příkazů, takže můžete pracovat na jiných věcech a stále mít přístup k počítači se systémem Windows 10.

V tomto tutoriálu vám ukážeme, jak používat Cortanu zadáním příkazů, které chcete, aby provedla. Pak vám ukážeme, jak přimět Cortanu, aby reagovala na její hlasové příkazy, abyste ji mohli používat bez použití rukou. Nakonec vám poskytneme informace o tom, jak nastavit Cortanu a přizpůsobit si své prostředí.

Sekce dostupné v této příručce:

  • Jak spustit Cortanu ve Windows 10
  • Jak používat Cortanu
  • Použití Cortany Notebook k přizpůsobení Cortany
  • Jak vylepšit Cortanu pomocí dovedností třetích stran
  • Jak povolit Hey Cortana pro uvedené hlasové příkazyJak spustit Cortanu ve Windows 10

Abyste mohli Cortanu používat, musíte ji spustit, což lze provést pomocí nabídky Start, pomocí různých klávesových zkratek a hlasitým vyslovením „Hey Cortana“. Níže jsem vysvětlil, jak používat každou z těchto metod.

Spusťte Cortanu z nabídky Start:

Chcete-li spustit Cortanu z nabídky Start, klikněte na tlačítko nabídky Start ( Mluvím s Cortanou) a poté vyberte Cortana jak je ukázáno v následujícím.

Naplánování schůzky Spusťte Cortanu přes nabídku Start

Jakmile kliknete na Cortanu, otevře se a počká, až zadáte příkaz.

Cortana!

Odtud můžete psát příkazy jako „Jaké je počasí?“, „Kolik je hodin?“, „Poslat Johnovi e-mail“ atd. a poté stisknout Enter. Cortana je pak spustí. Další informace o tom, jak používat Cortanu, naleznete v této části.

Když je Cortana otevřená, můžete také kliknout na tlačítko mikrofonu ( Notebook Cortana), aby Cortana naslouchala příkazu. Pak stačí říct příkaz, který chcete, aby udělala.

Otevřete Cortanu pomocí kombinace klávesnice Windows+S:

Pro usnadnění můžete Cortanaby otevřít také současným stisknutím klávesy Windows a S (Windows+S). To způsobí, že se okno Cortany otevře a počká, až zadáte příkaz.

Když Cortana otevřete tímto způsobem, bude vypadat přesně jako obrazovka výše.

Vyslovte příkazy Cortaně pomocí kombinace klávesnice Windows+C:

Pokud stisknete kombinaci klávesnice Windows+C, Cortana se otevře v menším Windows a posadí se, aby poslouchala, jak vyslovíte příkaz přes mikrofon vašeho počítače.

Eat & Drink Notebook Mluvím s Cortanou

Pomocí této metody můžete jednoduše vyslovit příkaz, který má Cortana provést.

Používání Cortany handsfree s „Hey Cortana“:

Cortana má také možnost mít při vyslovení příkazu „Hey Cortana“ zcela volné ruce. Tím se otevře Cortana a čeká se na vyslovení příkazu pomocí mikrofonu. Tento příkaz není ve výchozím nastavení povolen, takže jej budete muset nejprve povolit pomocí těchto pokynů. Chcete-li použít tuto funkci, musíte být poblíž počítače se systémem Windows 10 a musí mít mikrofon.

Cortana žádá o povolení nainstalovat dovednost Čau Cortana

Pokud vyslovení „Hey Cortana“ na vašem počítači nic nedělá, měli byste se ujistit, že je tato funkce povolena pomocí zde uvedených pokynů.

Jak používat Cortanu

Nyní, když víme, jak spustit Cortanu, pojďme se naučit, jak ji používat. Pomocí Cortany můžete zadávat příkazy nebo je vyslovovat. Při použití zadaného nebo hlasového příkazu Cortana vrátí stejné informace, ale pomocí hlasového příkazu bude Cortana hlasitě reagovat pomocí reproduktorů počítače.

Některé příklady některých příkazů, které můžete spustit, jsou: 'Kolik je hodin?', 'Naplánovat schůzku', 'Otevřít bleepingcomputer.com', 'Přidat máslo do mého nákupního seznamu', 'Kolik stojí Windows 10?' , 'Otevřené slovo' atd. Jak vidíte, chtějí s Cortanou mluvit přirozeně, jako by mluvili s člověkem.

Osobně považuji provádění příkazů pomocí Cortany za lepší, když se provádí hlasem než psaním. Níže uvedu obě metody, abyste se mohli rozhodnout, která metoda je pro vás nejlepší.

Níže je příklad toho, jak Cortana naplánuje schůzku, když ji zadáte. Do vyhledávacího pole jsem napsal „naplánovat konferenční hovor na pátek“ a Cortana automaticky vyplnila informace a požádala mě o potvrzení, zda je chci přidat do seznamu kalendář.

Notebook dovedností Naplánujte si schůzku

Níže je video, které ukazuje, jak můžete pomocí „Hey Cortana“ naplánovat schůzku a zeptat se na čas.

Jak můžete vidět, mluvit s Cortanamakes je mnohem jednodušší.

Použití Cortany Notebook k přizpůsobení Cortany

Cortana má sekci nazvanou Note Book, která se používá k aktivaci různých funkcí a ke sdělování věcí, které ji zajímají. To zahrnuje její oblíbená místa, typ jídla, které má ráda, jak nejraději cestuje a další informace, díky kterým vás Cortana pozná, takže vám může poskytnout personalizovaný zážitek.

Pro přístup k Cortana's Notebook můžete kliknout na ikonu Cortanaas Notebook zobrazenou níže.

Otevřete Nastavení Cortany Cortanin notebook

Jakmile otevřete Notebook, můžete kliknout na každou kategorii a aktivovat různé funkce nebo zadat informace, které má o vás Cortanato vědět.

Pokud například otevřete poznámkový blok 'Eat & Drink', můžete Cortaně sdělit, jaký typ kuchyně máte rádi a jaké prostředí preferujete. Díky tomu vám Cortanato může vyprávět o nových restauracích, o kterých si myslí, že by se vám mohly líbit.

Ahoj nastavení Cortany Jezte a expandujte; nápojový zápisník

Tyto notebooky jsou běžně aktualizovány, když jsou vydávány nové aktualizace systému Windows, aby vám i nadále poskytovaly osobnější zážitek.

Jak vylepšit Cortanu pomocí dovedností třetích stran

Stejně jako Alexa má Cortana také možnost přidávat dovednosti třetích stran, které rozšiřují funkčnost Cortany. Tyto dovednosti zahrnují schopnost dotazovat se na oblíbené služby, jako je Dark Sky, Expedia, Spotify a Nest. Chcete-li zobrazit úplný seznam dovedností, přejděte na https:/www.microsoft.comen-uscortanaskillsand a podívejte se, co je k dispozici.

Chcete-li nainstalovat dovednost, na výše odkazované stránce klikněte na dovednost a poté klikněte na „ Vyzkoušet '. Cortana vás poté požádá o povolení k instalaci dovednosti. Pokud chcete tuto schopnost použít, klikněte na tlačítko Ano jej nainstalovat.

Cortana žádá o povolení nainstalovat dovednost

Jakmile je dovednost nainstalována, najdete ji v Zápisníku dovedností, jak je znázorněno níže.

Notebook dovedností

V Notebooku můžete vypnout dovednost, kterou již nepoužíváte.

Jak aktivovat „Hey Cortana“

Jak již bylo řečeno, můžete nakonfigurovat Cortanaso, které se spustí, když řeknete „Hey Cortana“. Ve výchozím nastavení není tato funkce aktivována a musíte přejít do nastavení Cortanaso a aktivovat ji.

Chcete-li aktivovat „Hey Cortana“, klikněte na tlačítko nabídky Start ( ) a píše Nastavení Cortana . Když se zobrazí výsledky vyhledávání, klikněte na možnost Nastavení Cortana a vyhledávání jak je ukázáno v následujícím.

Otevřete Nastavení Cortany

Když se otevře Nastavení, přejděte dolů, dokud neuvidíte sekci Hey Cortana.

Ahoj nastavení Cortany

V této sekci změňte Nechte Cortanu odpovědět na 'Hej Cortana' A v .

Jakmile je toto aktivováno, můžete Cortanu otevřít vyslovením „Hey Cortana“ nahlas.

Co myslíš?