Jak používat Mapy Google v anonymním režimu


Soukromé prohlížení, často označované jako „anonymní režim“, je standardní funkcí webových prohlížečů, ale může být užitečné i v jiných aplikacích. Mapy Google mají překvapivě výkonnou funkci inkognito navigace. Ukážeme vám, jak to funguje.

Jak moc Google sleduje vaši polohu, můžete vidět na stránce Historie Map Google . Tato informace není vytesána do kamene. Celodenní umístění a informace lze smazat. Funkce inkognito navigace v Mapách Google to však dokáže proaktivně.

PŘÍBUZNÝ: Jak povolit soukromé prohlížení v libovolném webovém prohlížečiCo dělá anonymní režim v Mapách Google?

Když v Mapách Google aktivujete anonymní režim, stane se několik věcí. Za prvé, stejně jako v anonymním režimu ve webovém prohlížeči se vaše vyhledávání a historie procházení neuloží.

Za druhé, a možná ještě důležitější, je to v podstatě velký vypínač pro snímání polohy. Vaše poloha se nezaznamená do vašeho deníku ani do žádného místa, kde jste svou polohu sdíleli, ale stále můžete v telefonu používat služby určování polohy.

A konečně, vaše aktivita v anonymním režimu nebude použita k přizpůsobení vašeho prostředí Map Google.

PŘÍBUZNÝ: Jak používat anonymní režim v Google Chrome pro Android

Jak přejít do inkognito v Mapách Google

Aktivace anonymního režimu v Mapách Google je rychlá a snadná. Nejprve ve svém otevřete aplikaci Mapy. volám , iPad , O Android telefonu nebo tabletu. Klepněte na ikonu svého profilu v pravém horním rohu.

Nyní z nabídky jednoduše vyberte „Povolit režim inkognito“.

Vybrat

Zobrazí se úvodní obrazovka a zobrazí se zpráva s informacemi o tom, co anonymní režim dělá. Pokračujte klepnutím na 'Zavřít'.

Zavřete zprávu o anonymním režimu.

V režimu soukromého procházení bude bod vaší polohy na mapě černý místo modré. Ikona vašeho profilu bude také nahrazena ikonou klobouku a brýlí a v horní části obrazovky se objeví černý banner.

Uživatelské rozhraní v režimu inkognito.

Chcete-li anonymní režim deaktivovat, klepněte na ikonu klobouku a brýlí v pravém horním rohu aplikace Mapy Google a z nabídky vyberte možnost Zakázat anonymní režim.

Vybrat

To je vše! Toto je jednoduchá funkce, ale pokud vám záleží na soukromí a na tom, kolik informací Googlu poskytujete, je to trochu trik, abyste to věděli.

Chcete-li ještě větší kontrolu nad svou historií polohy, můžete s přibývajícím věkem automaticky smazat informace o svém účtu.

PŘÍBUZNÝ: Jak zajistit, aby Google automaticky smazal webovou historii a historii polohy

5/5 – (1 hlas)