Jak propojit telefon Android s počítačem s Windows 11 pomocí Microsoft Phone Link


microsoft

Microsoft Phone Link, dříve známý jako „Váš telefon“, je základní aplikací pro uživatele Windows 11 s telefony Android. Poskytuje vám přístup k oznámením, zprávám a fotografiím vašeho telefonu přímo na vašem PC. Pomůžeme vám jej nastavit.

Proces zahájíme na straně Androidu. Doprovodná aplikace se nazývá „Link to Windows“ a je k dispozici v obchodě Google Play na vašem telefonu nebo tabletu Android. Některá zařízení Samsung Galaxy již tuto aplikaci mají nainstalovanou.Aplikace

Po instalaci otevřete aplikaci a začněte klepnutím na „Propojit telefon a počítač“.

lis

Dále přejdeme k počítači se systémem Windows 11. Otevřete aplikaci Phone Link a klikněte na „Začínáme“. Aplikace Phone Link je předinstalovaná na počítačích se systémem Windows 11.

Rada: Tato aplikace je také součástí Windows 10. Phone Link můžete použít na Windows 10 a Windows 11 PC.

Zaškrtněte políčko „Už mám odkaz na aplikaci Windows“ a klikněte na „Spárovat s QR kódem“.

Znovu vezměte svůj telefon Android a klepněte na „Pokračovat“ v aplikaci Odkaz na Windows. Namiřte fotoaparát na QR kód na vašem PC.

dotek

Po připojení budete muset aplikaci pro Android udělit některá oprávnění, aby správně fungovala. Pokračujte klepnutím na 'Pokračovat'.

pokračovat s oprávněními

Požadovaná oprávnění zahrnují kontakty, uskutečňování a správu telefonních hovorů, přístup k médiím a odesílání a přijímání textových zpráv. Klepnutím na 'Povolit' pokračujte se všemi.

dotek

Nyní, když má aplikace oprávnění, můžete být vyzváni, abyste povolili její spuštění na pozadí, abyste zůstali připojeni k počítači. Pokračujte klepnutím na 'Pokračovat'.

Zůstaň připojen

Vyskakovací okno se vás zeptá, zda chcete aplikaci povolit, aby vždy běžela na pozadí. Vyberte 'Povolit'.

povolit, aby váš telefon běžel na pozadí

S vaším telefonem Android jsme skončili. V počítači se systémem Windows 11 bude aplikace Phone Link obsahovat tlačítko „Pokračovat“, na které lze kliknout.

Aplikace Phone Link vás nyní provede nastavením některých funkcí. Začneme 'Zobrazit moje oznámení'.

klepněte na zobrazit má oznámení

Chcete-li odesílat oznámení do počítače, aplikace Odkaz na Windows potřebuje oprávnění k zobrazení oznámení systému Android. Začněte kliknutím na „Otevřít nastavení v telefonu“ v postranním panelu.

Vyhledejte na svém zařízení Android oznámení s výzvou k otevření nastavení oznámení. Klepnutím na 'Otevřít' tam přejdete.

klepněte na otevřít z oznámení

Získáte přístup k nastavení „Oznámení zařízení a aplikací“. Vyhledejte v seznamu „Odkaz na Windows“ a ujistěte se, že je povoleno „Povolit přístup k upozorněním“.

Uděluje přístup k oznámením aplikací.

To je vše! Oznámení se zobrazují v postranním panelu 'Oznámení' v aplikaci Windows. Když se zobrazí oznámení, můžete jej ze zařízení Android odebrat kliknutím na ikonu „X“.

Upozornění v Phone Link.

Karta 'Zprávy' nevyžaduje žádnou další konfiguraci. Funguje to jako každá jiná aplikace pro zasílání zpráv. Zprávy můžete číst a odpovídat na ně z počítače.

Karta Zprávy s odkazem na telefon.

Karta „Fotografie“ také nevyžaduje žádnou konfiguraci. Zobrazuje nedávné fotografie z vašeho zařízení Android.

Karta Fotografie.

Nakonec postranní panel zobrazuje úroveň nabití baterie vašeho připojeného zařízení a umožňuje vám upravit některá nastavení zařízení a ovládat, jaká média se přehrávají.

Informace o zařízení.

Nyní jste připraveni používat svůj telefon Android z počítače se systémem Windows 11! Phone Link je neocenitelná aplikace, která vám ušetří neustálé přepínání mezi telefonem a PC.

PŘÍBUZNÝ: Proč uživatelé Androidu potřebují aplikaci „Váš telefon“ pro Windows 10

Co myslíš?