Jak spustit Windows 10 v nouzovém režimu se sítí


Pokud jde o diagnostiku a řešení problémů ve Windows, velmi užitečnou funkcí je režim Windows nazvaný Nouzový režim se sítí. Nouzový režim se sítí je speciální režim, ve kterém můžete spustit systém Windows a načíst minimální sadu ovladačů a služeb systému Windows a nenačte žádné aplikace, které jsou nastaveny na automatické spuštění. Vzhledem k tomu, že tento režim je přátelský k síti, znamená to, že si můžete stáhnout nástroje, ať už se jedná o antivirový software nebo diagnostické nástroje, k vyřešení jakýchkoli problémů, které můžete mít.

Tento režim je užitečný zejména při pokusu o odstranění souborů, které mohou být používány, aplikací, které se neodinstalují správně, při odinstalaci nebo instalaci ovladačů a odstranění malwaru.

Bohužel, aby Microsoft zvýšil rychlost spouštění systému Windows 10, obětoval snadný přístup do nouzového režimu systému Windows. Nyní namísto stisknutí klávesy F8 pro přístup do nouzového režimu, jako jste to dělali v předchozích verzích systému Windows, musíte nyní projít řadou kroků, abyste mohli spustit nouzový režim. Tyto kroky jsou popsány níže.Jak spustit Windows 10 v nouzovém režimu se sítí

Nejjednodušší způsob, jak spustit proces spouštění v nouzovém režimu se sítí, je z přihlašovací obrazovky Windows 10. Pro přístup k této obrazovce se můžete buď odhlásit, restartovat počítač nebo stisknout klávesy Ctrl + Všechno + Vymazat najednou.

Jakmile jste na přihlašovací obrazovce Windows 10, musíte stisknout a podržet klávesu Posun klávesnici a nepustit ji. Podržte klávesu Shift a klikněte na tlačítko napájení ( Obrazovka Možnosti odstraňování problémů) a pak dovnitř Restartujte .

Obrazovka Pokročilé možnosti

Když se Windows 10 restartuje, budete na obrazovce Zvolte možnost jak je ukázáno v následujícím.

Na obrazovce výše klikněte na tlačítko Řešení problému pro přístup k obrazovce možností odstraňování problémů.

Obrazovka Nastavení spouštění

Na výše uvedené obrazovce nyní klikněte na tlačítko Pokročilé možnosti pro přístup na obrazovku Rozšířené možnosti, jak je znázorněno níže.

Obrazovka Nastavení spouštění

Na obrazovce výše klikněte na možnost Start Nastavení a zobrazí se obrazovka Home Settings.

Windows 10 Nouzový režim s příkazovým řádkem

Na obrazovce výše klikněte na tlačítko Restartujte . Windows se nyní začnou spouštět, ale zobrazí se vám obrazovka, jak je uvedeno níže, s několika možnostmi, které můžete vybrat, abyste určili, jak se má systém Windows spouštět.

Na této obrazovce musíte stisknout číselnou klávesu 5 na klávesnici pro vstup do nouzového režimu se sítí.

Windows 10 se začnou spouštět a po dokončení se zobrazí výzva k přihlášení. V této zprávě musíte zadat své heslo pro přihlášení a poté se vám zobrazí plocha. Tento stůl však bude v každém rohu označen slovy Nouzový režim pro označení, že se nacházíte v tomto režimu. Níže můžete vidět příklad této obrazovky.

Z této plochy můžete spouštět programy, prohlížeče a stahovat soubory, které potřebujete k vyřešení případných problémů.

Až budete připraveni zavést zpět do normálního režimu, můžete počítač restartovat nebo vypnout. Při příštím spuštění se systém Windows spustí zpět do normálního režimu.

3/5 – (1 hlas)