Jak zálohovat iPhone na Mac 2020


Ještě před několika lety bylo běžné vědět, jak zálohovat iPhone na počítačový hardware. Nyní, s iCloud, většina z nás přenáší své iPhony zpět do cloudu a časy zálohování iTunes a iPhone jsou dávno pryč.

Stále však můžete zálohovat svůj iPhone do počítače Mac! Na macOS 10.15 Catalina a novějších je to stále možné. Možnost je trochu skrytá a docela jednoduchá, ale dá se to udělat.

Ukážeme vám, jak přesně zálohovat iPhone do počítače Mac způsobem Apple a ukážeme vám, jak tento proces udělat mnohem, mnohem lépe!Ukážeme vám, jak přesně zálohovat iPhone do počítače Mac způsobem Apple a ukážeme vám, jak tento proces udělat mnohem, mnohem lépe!

Jak zálohovat váš iPhone, iPad na Mac v macOS Catalina a Big Sur

Zálohování iPhonu je nejlepší způsob, jak předejít ztrátě dat. Pokud jste svůj iPhone nikdy nezálohovali, velmi riskujete, že přijdete o všechna důležitá data, jako jsou fotografie, poznámky, upomínky a schůzky v kalendáři. Můžete dokonce ztratit přístup k aplikacím, které již nejsou dostupné v App Store a které jste si již stáhli.

Starý způsob vytváření záloh byl iTunes. Musíte připojit svůj iPhone k Mac, spustit iTunes a zahájit proces zálohování vašeho iPhone. Když Apple opustil iTunes, mnoho uživatelů se ptalo „jak zálohovat můj iPhone do počítače?“

Dobře, zapojte jej zpět a vytvořte znovu zálohu; Nyní je to mnohem jednodušší. Toto je výchozí metoda pro zálohování iPhone na počítačový hardware, jako je Mac:

 1. Připojte svůj iPhone k počítači Mac
 2. otevřít vyhledávač
 3. Na levé straně vyberte svůj iPhone v části „Umístění“ (Poznámka: Pokud váš iPhone připojujete k počítači poprvé, vyberte „Důvěřovat“).
 4. Na liště tlačítek vyberte „Obecné“
 5. V části „Záloha“ vyberte „Zálohovat všechna data z tohoto iPhone do tohoto Macu“.
 6. Vyberte „Vytvořit zálohu nyní“

Dobrou zprávou je, že vědět, jak zálohovat iPhone na Mac, je stejně jednoduché jako jeho zapojení! Pokud si přejete, můžete také zvolit šifrování zálohy.

zálohování iphone na mac

Jak zálohovat iPhone na iCloud na Mac

Za prvé, vězte, že k zálohování iPhonu na iCloud nemusíte používat svůj Mac; Můžete to udělat na svém iPhone bez připojení! Následuj tyto kroky:

 1. Na iPhonu otevřete Nastavení
 2. Nahoře vyberte banner svého Apple ID
 3. Vyberte „iCloud“
 4. Vyberte 'iCloud Backup'

Zde můžete vybrat 'Zálohovat nyní'. Pokud nechcete svůj iPhone zálohovat ručně, ujistěte se, že je zapnutá možnost „Zálohování na iCloudu“ v horní části obrazovky. Tím se váš iPhone automaticky a pravidelně zálohuje, když se nabíjí.

Ale pokud chcete vědět, jak zálohovat iPhone do cloudového počítače, postupujte takto:

 1. Připojte svůj iPhone k počítači Mac
 2. otevřít vyhledávač
 3. Na levé straně vyberte svůj iPhone v části „Umístění“ (Poznámka: Pokud váš iPhone připojujete k počítači poprvé, vyberte „Důvěřovat“).
 4. Na liště tlačítek vyberte „Obecné“
 5. V části „Záloha“ vyberte „Zálohovat nejdůležitější data iPhone na iCloud“.
 6. Vyberte „Vytvořit zálohu nyní“

Tím se spustí okamžitá záloha vašeho iPhone na iCloud, stejně jako na vašem iPhone bez připojení.

Jak obnovit zálohy vašeho iOS zařízení na Macu

Nyní, když víme, jak zálohovat iPhone na pevné disky počítače, jak můžeme obnovit náš iPhone ze zálohy?

Za prvé: Chcete-li to provést, budete muset zálohovat svůj iPhone do Macu, ke kterému jej připojujete. Pokud na Macu nemáte zálohu, jedinou jinou cestou je použít iCloud. Pokud jste však postupovali podle první sady pokynů a máte zálohu svého iPhone na Macu, můžete ji obnovit následovně:

 1. Připojte svůj iPhone k počítači Mac
 2. otevřít vyhledávač
 3. Na levé straně vyberte svůj iPhone v části „Umístění“
 4. Na liště tlačítek vyberte „Obecné“
 5. V části „Záloha“ vyberte „Obnovit zálohu“.
 6. Z rozevíracího seznamu vyberte zálohu, do které chcete obnovit
 7. Zadejte heslo
 8. Vyberte 'Resetovat'

obnovit iPhone na Mac

Smažte starou zálohu iPhonu nebo iPadu na Macu

Nyní, když jsme odpověděli na palčivou otázku „jak zálohuji svůj iPhone do počítače Mac?“ Pojďme si promluvit o tom, jak tyto zálohy spravovat!

Tento proces se bude zdát našim dalším pokynům velmi známý, ale existují určité jemné rozdíly. Takto to uděláte:

 1. Připojte svůj iPhone k počítači Mac
 2. otevřít vyhledávač
 3. Na levé straně vyberte svůj iPhone v části „Umístění“
 4. Na liště tlačítek vyberte „Obecné“
 5. V části „Záloha“ vyberte „Spravovat zálohy“.
 6. Vyberte zálohu, kterou chcete odstranit ze seznamu
 7. Vyberte 'OK'

Tím se odstraní pouze zálohy uložené na Macu. Je také skutečně binární; Apple vám umožňuje ukládat zálohy vašeho iPhone, ale účelem je mít zálohu k obnovení. Co když chcete pouze zálohovat svá data? Doporučujeme, abyste si pořídili Backup Pro.

Jednou z nejlepších funkcí Get Backup Pro je, že vám umožňuje zálohovat data, která chcete, nikoli celý iPhone! Možná jen chcete zálohovat několik složek nebo souborů z iPhonu do Macu, ne celý pevný disk. Aplikace také kategorizuje vaše data a přesně vám řekne, kdy byly vaše věci naposledy zálohovány. Je to skvělá volba pro ty, kteří chtějí například zálohovat fotografie nebo soubory častěji než jiné kategorie dat.

Získejte Backup Pro mac

Get Backup Pro také komprimuje zálohy až o 60 procent a umožňuje vám je ukládat na libovolný disk. Opravdu se nám líbí myšlenka mít externí disk se zálohovanými daty pro iPhone namísto spoléhání se na Mac.

Pokud si ale chcete ponechat data z iPhonu na Macu, Get Backup Pro vyniká také v zálohování Macu! Lze jej také nastavit tak, aby zálohoval Mac podle plánu na pozadí. Jednoduše řečeno, zálohování je lepší s Get Backup Pro.

Snadno synchronizujte své iOS zařízení

Ano, zálohy jsou důležité, ale co synchronizace dat? iCloud může pomoci, ale není vždy spolehlivý. Existuje mnoho případů, kdy se data z iCloudu na zařízení nezobrazují, protože váš Mac nebo iPhone ztratil připojení k iCloudu a váš počítač vám to neřekl.

Místo toho doporučujeme použít AnyTrans k synchronizaci dat iPhone s vaším Macem. AnyTrans bezostyšně navazuje tam, kde iTunes skončily; Uživatelé iOS, kteří si pamatují iTunes, budou AnyTrans milovat!

AnyTrans umožňuje přenášet soubory a složky do počítače Mac pomocí několika kliknutí. Jakmile je vaše zařízení připojeno, AnyTrans vám přesně ukáže, co je na vašem zařízení, až po všechna stažená média, a umožní vám to okamžitě synchronizovat s vaším Macem. Místo čekání na synchronizaci staženého filmu pomocí iCloudu (nebo jakékoli cloudové služby) se ujistěte, že se synchronizuje s AnyTrans.

AnyTrans také klasifikuje vaše data. Fotografie, audio, videa, zprávy, aplikace a další typy dat mají v AnyTrans jedinečnou kategorii, která vám umožňuje vybrat si, co chcete synchronizovat a co nemusí být kritické. Velmi se nám líbí funkce fotografií, která klasifikuje typ obrázků, které máte v telefonu. Je to skvělé pro ty z nás, kteří pořizují spoustu snímků obrazovky, ale raději je spravují, než je synchronizují s našimi počítači Mac!

AnyTrans umí také spravovat zálohy a má opravdu užitečný nástroj, který vám umožní připojit nový iPhone a migrovat data přímo z vašeho starého zařízení. Existuje také opravdu skvělý stahovač médií, pokud chcete stahovat videa z YouTube nebo jiného zdroje a nahrávat je přímo do vašeho iPhone nebo iPad!

anytrans mac

závěr

Zálohy jsou zásadní pro dlouhodobé zabezpečení vašich dat. Sync je také skvělá, ale je to jen reprezentace dat, která máte v reálném čase.

Je těžké si představit ztrátu některých dat. Důležité soubory, obrázky nebo videa nemusí zůstat ve vašem zařízení navždy, ale doporučujeme, abyste se ujistili, že jsou v bezpečí.

Pro synchronizaci a zálohování si nemůžeme představit lepší tandem než AnyTrans a Get Backup Pro. Tyto aplikace zjednodušují synchronizaci dat a práci se zabezpečením a jsou nativní pro Mac.

Nejlepší ze všeho je, že obě aplikace jsou zdarma v rámci sedmidenní zkušební verze Setapp, nejlepší světové sady aplikací pro produktivitu Macu. Během bezplatného zkušebního období také získáte neomezený přístup k téměř 200 dalším skvělým aplikacím pro Mac. A na konci zkušebního období je aktivní trvalý přístup k celému katalogu Setapp; a 9,99 $/měsíc nebo 19,99 $/měsíc za rodinný tarif, který vám poskytuje plný přístup k Setapp až na čtyřech počítačích Mac. Je to úžasná nabídka, o které víme, že se vám bude líbit, tak na co ještě čekáte? Vyzkoušejte Setapp ještě dnes!

Co myslíš?