Jak zavřít program pomocí Správce úloh


  • Index

  • 1 Jak zavřít program v systému Windows 10 a Windows 8 pomocí Správce úloh systému Windows
  • dva Jak zavřít program v systému Windows 7 pomocí Správce úloh systému Windows

Při používání Windows přijde čas, kdy budete muset ukončit program, který je zamrzlý, malware nebo se prostě nechová správně. Bohužel někdy stačí kliknout na tlačítko vypnutí systému Windows ( Další podrobnosti Správce úloh systému Windows 10) neuzavře program správně. Tato příručka vás naučí, jak pomocí Správce úloh systému Windows zavřít program ve Windows 10, Windows 8 a Windows 7.

Nezabíjejte nezbytné procesy Windows!

Ujistěte se, že neukončujete žádné procesy systému Windows, které jsou nezbytné pro správné fungování systému Windows, protože by to mohlo způsobit selhání nebo vypnutí systému Windows. Procesy, které byste se normálně neměli ukončovat, jsou lsass.exe a csrss.exe.Jak zavřít program v systému Windows 10 a Windows 8 pomocí Správce úloh systému Windows

Chcete-li ukončit nebo zavřít program ve Windows 10 a Windows 8, musíte stisknout kombinaci kláves Ctrl+Alt+Delete na klávesnici a otevřete obrazovku zabezpečení systému Windows.

Obrazovka zabezpečení systému Windows 7

Na obrazovce zabezpečení zobrazené výše klikněte na tlačítko Správce úloh . Tím se spustí Správce úloh systému Windows 108, jak je znázorněno níže.

Nyní chcete kliknout na možnost Více informací pro zobrazení úplného seznamu běžících procesů.

Správce úloh systému Windows 10

Jedním kliknutím levým tlačítkem myši na něj vyberte proces nebo program, který chcete ukončit, aby byl zvýrazněn, jak je znázorněno na obrázku výše. Jakmile vyberete proces, stiskněte tlačítko dokončit úkol bude dostupné.

Chcete-li program ukončit, klepněte na tlačítko dokončit úkol a program skončí.

Jak zavřít program v systému Windows 7 pomocí Správce úloh systému Windows

Chcete-li zavřít nebo ukončit program v systému Windows 7, musíte stisknout kombinaci kláves Ctrl+Alt+Delete na klávesnici a otevřete obrazovku zabezpečení systému Windows 7.

Proces Windows 7 vybrán

Na obrazovce zabezpečení zobrazené výše klikněte na tlačítko Správce úloh . Tím se spustí Správce úloh systému Windows 7, jak je znázorněno níže.

Nyní chcete vybrat proces nebo program, který chcete ukončit, jedním kliknutím levým tlačítkem myši na něj, aby se zvýraznil, jak je znázorněno na obrázku níže.

Jakmile vyberete proces, bude k dispozici tlačítko Ukončit proces. Chcete-li program ukončit, klepněte na tlačítko Ukončit proces a program bude ukončen.

Co myslíš?