Jak zjistit verzi programu Windows Defender nainstalovanou v systému Windows 10


Někdy je důležité zjistit, jaká verze programu Windows Defender je aktuálně nainstalována v systému Windows 10, aby bylo možné diagnostikovat problém nebo určit, zda máte nainstalovanou nejnovější verzi.

Microsoft bohužel nedává příliš jasně najevo, jak tyto informace najít. Tento tutoriál si klade za cíl tento zmatek objasnit.

Chcete-li zjistit číslo verze programu Windows Defender nainstalovaného v systému Windows 10, postupujte takto: 1. V nabídce Start vyhledejte zabezpečení oken a klikněte na výsledek, jakmile se zobrazí, jak je uvedeno níže.
  Hledání zabezpečení systému Windows Hledáte zabezpečení Windows
 2. Když se otevře Windows Zabezpečení, klikněte na ozubené kolečko Nastavení v levé dolní části okna, jak ukazuje šipka na obrázku níže.
  Obrazovka zabezpečení systému Windows bezpečnostní obrazovka windows
 3. Když se otevře obrazovka Nastavení, klikněte na odkaz O jak je ukázáno v následujícím.
  Obrazovka nastavení zabezpečení systému Windows
 4. Nyní se otevře stránka O zabezpečení systému Windows a zobrazí se verze antimalwarového klienta (verze programu Windows Defender), verze modulu (skenovací modul), verze antiviru (definice virů) a verze antispywaru ( definice spywaru).
  O stránce Zabezpečení systému Windows Stránka O zabezpečení systému Windows zobrazující informace o verzi
 5. Až skončíte s používáním této stránky, můžete okno jednoduše zavřít.

Pro většinu uživatelů je verze Antimalwarového klienta to, co hledáte, protože označuje obecnou verzi programu Windows Defender nainstalovaného v systému Windows.

Co myslíš?