Jak zobrazit a skrýt čísla řádků v programu Poznámkový blok ++


Notepad++ je velmi populární náhrada a editor zdrojového kódu programu Poznámkový blok, který je velmi výkonný a má spoustu funkcí. Bohužel, tyto funkce jsou něco drahého, protože některé z vašich základních preferencí jsou skryty v nastavení programu.

Vzhledem k tomu, že hodně používám Notepad++ a dělám screenshoty kódu, který obsahuje, občas zakážu zobrazování čísel řádků v okně editoru. Bohužel to znamená, že obvykle zapomenu, jak je znovu povolit. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl napsat krátký krátký tutoriál, který může pomoci ostatním, kteří chtějí zobrazit nebo skrýt čísla řádků v programu Notepad++.

Chcete-li zobrazit nebo skrýt čísla řádků na obrazovce editoru Notepad++, otevřete program tak, abyste byli na hlavní obrazovce, jak je znázorněno níže.Okno Notepad++ Okno Notepad++

Nyní klikněte na nabídku Nastavení a vyberte Předvolby... . Nyní byste měli být na obrazovce obecných předvoleb, jak je znázorněno níže.

Stránka Obecná nastavení Stránka Obecné preference

Vlevo od obrazovky předvoleb jsou různé kategorie nastavení, ze kterých si můžete vybrat. Klikněte jednou na kategorii úprav tak, aby vynikla. Nyní byste měli být na obrazovce předvoleb úprav, jak je znázorněno níže.

Úprava stránky předvoleb

Chcete-li zobrazit čísla řádků v programu Notepad++, zaškrtněte políčko označené zobrazit číslo řádku , jak ukazuje modrá šipka. Pokud chcete skrýt čísla řádků v programu Notepad++, zrušte zaškrtnutí tohoto políčka. Až budete připraveni, klikněte na tlačítko Zavřít pro uložení změn. V závislosti na tom, zda jste toto políčko zaškrtli nebo zrušili, bude nyní Notepad++ zobrazovat čísla řádků.

Jako příklad jsem zaškrtl políčko s číslem řádku zobrazení, a jak můžete vidět níže, Notepad++ nyní zobrazuje číslo pro každý řádek textu.

Notepad++ Zobrazení čísel řádků Notepad++ Zobrazení čísel řádků

Co myslíš?