Kolik úložného prostoru potřebujete na svém iPhonu?


Při nákupu nového nebo použitého iPhonu budete muset vzít v úvahu zásadní číslo: kapacitu úložiště. Velikost úložiště vašeho iPhonu určí, kolik aplikací, fotek, videí a dalších dat můžete místně uložit do svého zařízení. Zde je pohled na odměňování v práci.

Kupte si veškerý prostor, který si můžete dovolit

Pokud jde o iPhony, větší úložiště je téměř vždy lepší, s jedním velkým problémem: Stojí to více peněz. Použijeme-li příklad z března 2022, odemčený iPhone 13 128 GB stojí 829 USD, zatímco odemčený iPhone 13 512 GB stojí 1 129 USD. To je rozdíl 300 dolarů za čtyřikrát větší úložiště na palubě.

jablkoOd března 2022 Apple prodává iPhony s úložnou kapacitou od 64 GB do 1 TB. Zde je sestava Apple iPhone z března 2022, která se bude časem měnit, ale dá vám představu o typickém rozsahu dostupných funkcí:

    iPhone SE:64 GB / 128 GB / 256 GB iPhone 11:64 GB / 128 GB iPhone 12:64 GB / 128 GB / 256 GB iPhone 13:128 GB / 256 GB / 512 GB iPhone 13 Pro:128 GB / 256 GB / 512 GB / 1 TB

Proč potřebujete více úložiště? Zejména fotografie a videa zabírají spoustu místa spolu s podcasty, hudbou a velkými aplikacemi, jako jsou hry. Pokud jste nenáročný uživatel iPhonu, který jej obvykle používá pouze k volání, psaní SMS, posílání e-mailů a procházení webu, můžete si vystačit s menším úložným prostorem na vašem iPhonu.

Pokud ale rádi pořizujete spoustu fotek a videí, používáte stovky aplikací a chcete mít v kapse obrovskou hudební sbírku, budete chtít na svém iPhonu co největší úložiště. Vezměte prosím na vědomí, že na rozdíl od některých telefonů se systémem Android nelze úložný prostor iPhonu rozšířit ani upgradovat. Jakmile si koupíte model s určitou kapacitou, bude tomu tak vždy.

PŘÍBUZNÝ: Jak nastavit novou SD kartu v systému Android pro další úložiště

64GB je málo

I když nejste náročným uživatelem iPhonu, můžete velmi rychle narazit na limity úložiště, pokud máte na svém iPhonu pouze 64 GB. Mějte na paměti, že nejenže budete na svém iPhonu ukládat své e-maily, zprávy (a jakékoli přílohy s videem nebo fotografiemi), mediální soubory a aplikace, ale často budete potřebovat 8–10 GB zdarma jen k instalaci aktualizací iOS. Běhání proti limitu a mikrospráva malého množství volného místa není nikdy příjemným zážitkem.

Zatímco potřeby úložiště jsou subjektivní a liší se od člověka k člověku, zde je hrubý průvodce, který vám může pomoci rozhodnout se, který iPhone je pro vás ten pravý.

    64 GB:Nedoporučuje se pro nic jiného než pro velmi nenáročné použití: málo aplikací, malé úložiště médií. 128 GB:Dobrá velikost pro střední použití. To by měla být minimální velikost, kterou Apple nabízí. 256 GB:Ideální pro náročné mobilní hry a umožní lokálně uložit více fotografií a dalších mediálních souborů. 512 GB:Dostatek úložného prostoru pro média pro profesionály nebo lidi, kteří natáčejí hodně videí. 1 TB:Dobré pro profesionální použití, úložiště 4K videa a další.

Chcete-li vyrovnat méně schopné telefony, můžete se někdy spolehnout na iCloud, což je služba cloudového úložiště společnosti Apple. S iCloud si můžete ponechat staré fotografie a videa uložené v cloudu pro pozdější přístup, což vám umožní uvolnit úložný prostor na vašem iPhone bez ztráty dat. iCloud je fajn, ale nenahrazuje úložiště v zařízení, které je okamžitě dostupné, když ho potřebujete.

Závěr tedy zní: získejte veškeré úložiště, které si můžete dovolit, ale pokud možno se vyhněte 64GB. Hodně štěstí!

Co myslíš?