Monkey používá Neuralink Elona Muska k hraní Pongu se svou myslí


Opice Neuralink hraje tenis

Nové video, které zveřejnil Elon Musk's Neuralink, ukazuje opici hrající Pong pomocí své mysli a vestavěného rozhraní mezi člověkem a mozkem.

Neuralink je Muskův projekt rozhraní mozek-stroj (BMI), který umožňuje elektrodám umístěným na částech mozku komunikovat se stroji, počítači a dokonce i mobilními zařízeními.Tyto elektrody se používají k záznamu mozkové aktivity, když člověk vykonává nějakou činnost nebo projevuje emoce. Tyto signály lze použít k trénování Neuralinku k provádění akcí se stroji nebo jinými implantovanými zařízeními, které má mysl člověka ovládat.

Neuralink v novém videu, které bylo dnes zveřejněno, ukazuje, jak vycvičili opici makak, aby používala své rozhraní mozek-stroj ke hraní videohry Pong pomocí své mysli.

K výcviku opice vědci vložili IMC do obou stran opičího mozku a použili jeho více než 2000 elektrod a měkkou odměnu, aby naučili za peníze hrát pong pomocí joysticku.

Pomocí BMI vědci zaznamenávali mozkovou aktivitu, zatímco opice ovládala Pongovo pádlo. Po několika minutách tréninku byl Neuralink schopen ovládat pádlo pomocí mozkové aktivity opice.

''>

Musk je z tohoto vývoje nadšený a dnes ráno sdílel několik tweetů o aplikacích Neuralink.

Musk doufá, že rozhraní Neuralink nakonec umožní ochrnutým lidem znovu chodit, obnovit smyslové funkce nebo dokonce ovládat technologii jako v románu Williama Gibsona.

Co myslíš?