Ochrannou fólii pravděpodobně nepotřebujete – recenze Geek


Ni Gal

Chrániče obrazovky se prodávají jako nutnost, ale nejsou tak užitečné jako dříve. Ve skutečnosti vám odstranění ochranného krytu obrazovky může ušetřit peníze a zpříjemnit používání telefonu.

Aktualizace, 20. 12. 21: Ověřené odkazy a dobrý obsah.Gorilla Glass je tvrdší než běžné kovy

Původní iPhone byl prvním smartphonem, který používal skleněnou obrazovku místo plastové. Apple ale nepoužil ledajaké sklo; společnost byla založena na „Gorilla Glass“ vyvinutém společností Corning.

Dnes Corning dodává Gorilla Glass pro většinu výrobců smartphonů. Gorilla Glass 6, nejnovější formulace společnosti Corning, je pevnější než sklo na původním iPhonu (nebo dokonce sklo na nejnovějším telefonu). Sklo Gorilla Glass je odolnější než běžné kovy, které najdete v klíčích a nožích, a vydrží i vícenásobné pády.

Jinými slovy, obrazovka vašeho telefonu se rozbije mnohem hůř než kdy jindy. Ochranné fólie na displej bývaly nutností, ale v dnešní době už téměř nezbytností. Gorilla Glass ale není dokonalé, že? Nevyžadují některé situace spořič obrazovky?

Spořiče obrazovky jsou (někdy) užitečné

Člověk zvedne rozbitý telefon ze země. Oni jsou smutní.

Věra Petruninová

Spořiče obrazovky vypadají nechutně. Rychle se poškrábou a obrazovka je méně animovaná. Plastové chrániče obrazovky navíc opravdu dobře zadržují mastnotu na prstech, což je hrubá připomínka nesčetných tělesných funkcí lidstva.

Spořiče obrazovky ale stále nejsou zbytečné. Gorilla Glass může být dostatečně pevné, aby vydrželo pád, ale přesto ho mohou poškrábat kameny, písek a vzácné kovy (jako diamanty). Váš telefon bude vypadat jako čert, pokud uklouznete na štěrkovém parkovišti, a bude pokrytý malými škrábanci, pokud jej vsunete do kapsy plné písku.

Kdy se vám naposledy stala některá z těchto věcí? Divoké nehody se nestávají tak často. Samozřejmě je fajn mít spořič obrazovky, když se stane něco hrozného. A pokud pracujete na bitevním poli nebo nemáte štěstí, pravděpodobně se vyplatí pořídit si chránič obrazovky. Ale pro většinu lidí jsou šílené nehody tak vzácné, že výměna obrazovky může být levnější, snazší a snesitelnější než instalace nové ochrany obrazovky každý měsíc.

Zvažte pojištění dopravy nebo místní opravny.

Opravář telefonu otevře telefon, aby vyměnil obrazovku.

Vlad Teodor

Spořiče obrazovky již nejsou tak důležité jako dříve. Dodávají vašemu telefonu trochu extra ochrany, ale tato extra ochrana není vždy nutná. Představte si to jako nošení chráničů kolen při jízdě na kole. Jsou velmi ošklivé, ale mohly by se hodit při podivné nehodě.

Faktem je, že výměna obrazovek telefonu je velmi snadná (snazší než kulové klouby). Místní opravna by měla být schopna vyměnit obrazovku vašeho telefonu za přibližně 100 USD, což není daleko od toho, co byste mohli zaplatit za rok v hodnotě 15 USD. komunikovat se skutečným člověkem, pak by možná stálo za to přeskočit spořič obrazovky.

S pojištěním dopravce nebo AppleCare můžete jít ještě o krok dále. Většina plánů pojištění dopravce nabízí výměnu obrazovky za zvýhodněnou cenu, obvykle mezi 20 a 30 $. Jistě, tyto pojistné plány jsou trochu drahé (kolem 100 $ ročně), ale pokrývají také ztracená, odcizená a vadná zařízení za jednu nízkou cenu (nebo zdarma).

Ať tak či onak, spořiče obrazovky již nejsou rozhodnutím na život a na smrt. Představují formu ochrany, kterou lze nahradit nebo doplnit pojištěním nákladu nebo místní opravnou, a pokud se jej rozhodnete zbavit, pravděpodobně neztratíte chránič obrazovky.

Dobře, ale co když stále chci spořič obrazovky?

Osoba používá plastovou ochranu obrazovky na svůj telefon.

PRESSLAB

Pokud pracujete ve stavebnictví, nemáte štěstí nebo chcete svůj telefon na konci roku prodat, možná se vyplatí použít ochrannou fólii na displej. Ale chrániče obrazovky se dodávají v nejrůznějších příchutích, takže si projdeme každý typ chráničů obrazovky, abychom vám nákup trochu usnadnili.

Jedná se o čtyři typy chráničů obrazovky:

    Tvrzené sklo: Tito bad boys jsou mnohem pevnější než plastové chrániče obrazovky, cítí se dobře a opravdu snadno se na obrazovku nanášejí. Ale díky nim může váš telefon vypadat jako žhavá hračka pro děti. Polyethylentereftalát (PET): Tyto plastové chrániče obrazovky jsou super levné, tenké, lehké a hladké. Je obtížné je instalovat a nejsou tak pevné, ale po aplikaci na obrazovku jsou téměř neviditelné. Termoplastický polyuretan (TPU)Poznámka: Většina plastových chráničů obrazovky je vyrobena z TPU. Je to tenký pružný plast, který vypadá divně a obtížně se instaluje. Ale je tenčí než sklo a pevnější než chrániče obrazovky PET, takže to je vše. tekutá ochrana displeje: Ano, tekuté chrániče obrazovky jsou věc. Sice zabrání nějakému poškrábání, ale to je tak vše. Tekutý chránič obrazovky nezachrání váš telefon před katastrofální nehodou a je trochu těžké poznat, kdy je potřeba materiál znovu použít.

Doporučujeme používat tvrzené sklo nebo ochranné fólie z PET. Pokud vás už nebaví jakýkoli spořič obrazovky, který jste kdy používali, zkuste přejít na jiný typ, abyste viděli, jak se vám líbí. Nebo, víte, přestaňte používat chrániče obrazovky úplně.

Co myslíš?