Gamers Paradise - recenze geeka


Klasifikace:
8/10
?

 • 1 - Absolutně horký odpad
 • 2 - Třídit teplé odpadky
 • 3 - Velmi chybný design
 • 4 - Některé výhody, mnoho nevýhod
 • 5 - Přijatelně nedokonalé
 • 6 - Dost dobré na nákup ve výprodeji
 • 7 - Výborná, ale ne nejlepší ve třídě
 • 8 - Fantastické, s několika poznámkami pod čarou
 • 9 - Drž hubu a vezmi si moje peníze
 • 10 - Absolutní designová Nirvana

Cena: 600 dolarů

jose HendricksonMonitory jsou tuctové, ale dobré herní monitory, které obsahují funkce jako podpora HDR, ultraširoké rozměry a ovládací prvky, které vás nepřivedou k šílenství, je mnohem těžší najít. Nehledejte nic jiného než herní monitor BenQ Mobiuz EX3410R. Zaškrtává téměř všechna políčka.

Tohle se nám líbí

 • Skvělá podpora HDR
 • miluji dálkové ovládání
 • Cenově dostupné za to, co to je

A co neděláme

 • LED světla nejsou skvělá
 • VA panel místo IPS

Jak název napovídá, tento monitor je primárně určen pro hraní her a společnost BenQ vynaložila velké úsilí, aby splnila specifikace. Začíná to 34″ 3440×1440 WQHD 21:9 displejem umístěným v zakřiveném formátu 1000R. Zadní strana má samozřejmě LED osvětlení, dobu odezvy pixelů 2 ms (GtG) a podporu Freesync. To jsou, můj milý čtenáři, nezbytné specifikace pro hráče spolu se spoustou zbytečného blesku. Zabalit to všechno do monitoru za 599 dolarů zní na papíře skvěle. A ukazuje se, že je to docela dobré i v praxi.

brejle

  velikost obrazovky: 34 palců Zakřivení: 1000 R Rozlišení: 3440 x 1440 pixelů Frekvence aktualizace: 144Hz maximální jas: 400 nitů (nominální), 401,4 nitů (testováno) podpora HDRDisplej: HDR10, VESAHDR 400 kontrastní poměr:3000:1 barevná hloubka: 10 bitů Doba odezvy pixelu (GtG): 2 ms podpora VRR: Ano, FreeSync Premium Pro porty: 2 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.4, 2 x USB 3.0 Další vlastnosti: 2.1kanálové reproduktory, dálkový ovladač, nastavitelný stojan, držák na zeď VESA, senzor okolního světla

Snadné nastavení, které ocení každý

Detail dvou vícenásobných USB portů, HDMI portu a DisplayPortu

jose Hendrickson

Podívejte, nebudu tím trávit mnoho času, protože 'nastavení monitoru' se obvykle nevyplatí. Když ale firma něco opravdu dělá dobře, stojí za to chválit. Vyjmout tento monitor z krabice a nastavit jej pro první použití je radost. Alespoň tolik, kolik může být nastavení monitoru. BenQ vše důkladně promyslel.

Jednak nebudete potřebovat žádné nástroje. Nemusíte shánět ten plochý šroubovák, který nikdy není tam, kde jste přísahali, že jste ho naposledy položili, nebo se ho snažit dostat do hlubokého, úzkého místa, abyste zjistili, že s ním vůbec nemůžete otočit. Vyjměte nožičky z krabice a pomocí nástroje zabudovaného do jednotky je připevněte ke stojanu. Držák pak můžete připevnit k monitoru, dokud je ještě v krabici. Toto není první monitor, který jsem viděl používat tuto optimalizovanou metodu nastavení, ale v současnosti to není běžné. A oceňuji, že společnost BenQ přemýšlela o tom, jak to usnadnit sestavení a dokonce i to, jak to zabalit, aby pomohl k tomuto cíli.

A pokud dáváte přednost použití držáku VESA, budete rádi, že můžete jít touto cestou.

Při hraní nenáročné na oči

jose Hendrickson

Takže všechny specifikace jsou pro hraní her, ale jak to ve skutečnosti vypadá? V pár slovech? Opravdu dobrý. Nejprve ale musíme oslovit slona v místnosti. Windows a HDR. Abych byl upřímný, Windows naštve podporu HDR. Každý, kdo má kompatibilní monitor a zapnul HDR ve Windows, jej pravděpodobně později znovu vypnul, protože i když funguje dostatečně dobře, když aktivně konzumujete obsah HDR, zbytek Windows (a jakékoli jiné programy) vypadá jako odpadky. .

Tak je tomu i v tomto případě. Zapněte HDR a věci jako Chrome, Slack a programy Office vypadají hrozně. Znovu vypněte a vše bude v pořádku. Není to chyba BenQ, ale stále je to problém, protože aktivace a deaktivace HDR vyžaduje kopání do nastavení, a to je prostě únavné. A tady BenQ zachraňuje situaci: monitor dokáže emulovat HDR bez aktivace funkce ve Windows. A troufám si tvrdit, že po celou dobu, kdy nehrajete, to vypadá mnohem lépe než to, co umí Windows.

Ale abych byl spravedlivý, není Docela stejně dobré jako skutečné HDR při hraní her nebo sledování filmu. Pokud chcete ten nejlepší zážitek, projděte si Nastavení Windows a vypořádejte se s nudnými věcmi. Ale pokud jste jako já a chcete jen začít hrát, použijte emulaci BenQ. Ano, poznám rozdíl, ale je to víc než dost.

Nemohu neocenit přiložený dálkový ovladač BenQ pro úpravu nastavení HDR (ať už emulovaného nebo ne) a přístup ke zbytku jeho rozhraní. BenQ moudře umístil ovládací tlačítka monitoru na spodní hranu, kam patří, ale dálkový je ještě pohodlnější. Každá hra zachází s HDR jinak (pokud ho vůbec podporuje) a mít možnost rychlého dálkového přepínání mezi různými předvolbami HDR je skvělé.

Ostatní funkce také zasáhly (kromě světel)

1ze 3

zadní strana monitoru BenQ se zelenými kontrolkami
Moje klávesnice svítí jasněji než tato světlajose Hendrickson Detailní záběr na stěnu vedle monitoru zobrazující tlumené zelené světlo
Vážně, není moc světlý.jose Hendrickson Malý dálkový ovladač s ovládacími prvky pro monitor
Tento dálkový ovladač je skvělýjose Hendrickson

Celkově bych si v této části recenze stěžoval na reproduktory monitoru jako na plýtvání místem a penězi, které mohly být lépe vynaloženy na vylepšení ostatních funkcí monitoru. Ale řeknu zde něco šokujícího: reproduktory na tomto monitoru necukají. Jsou docela dobré. A podívej, já vím, že to nezní jako kompliment, ale opravdu to tak je. Reproduktory monitoru obvykle zní jako blbost. Tohle jsou první monitory, které jsem už dlouho nenáviděl. Mají dokonce i basy!

A to neříkám, že ke svému hernímu systému nebudete používat sluchátka nebo že by vám nebylo lépe s pořádnými dedikovanými reproduktory. To je samozřejmě pravda. Ale když potřebujete nějaké reproduktory v tísni, tyto odvedou svou práci a udělají ji dobře.

Oceňuji také USB hub. Najdete ho na zadní straně monitoru, a i když se přiznám, že bych kvůli pohodlí preferoval umístění na boku, vítám cokoli, co dokáže omezit změť kabelů. Najdete zde také dostatek portů pro pokrytí většiny vašich potřeb, včetně dvou portů HDMI 2.0 a portu Display 1.4. Monitor nepodporuje 4K 120 FPS, takže i když je škoda, že získáte „pouze“ port HDMI 2.0, nevadilo by, kdyby měl novější specifikace.

A opět nemohu neocenit „vychytávky“, které by, upřímně řečeno, měly být standardem, ale už je mnoho společností nezahrnuje. V krabici najdete kabel USB-B pro funkce hubu, kabel HDMI a kabel DisplayPort. O dálkovém ovladači, jak bylo zmíněno výše, ani nemluvě.

Jediný 'extra', který není dobrý, jsou LED světla. Myslím, že BenQ šel na to jemné, ale pokud se chystá umístit LED světla na svůj herní produkt, pak je to jasně 'blesk' tah, a dobře, tato světla nemají moc blesku. Během dne nebo v dobře osvětlené místnosti si rozsvícení LED diod ani nevšimnete. Světla svítí na všech obrázcích v této recenzi, ale jsou tak slabá, že jsem měl problém je přimět, aby se objevily. Ve tmě je to lepší, ale vážně, nehrajte ve tmě. Ne, pokud si vážíte svých očí.

kupte si to, pokud hrajete

Hrající monitor

LED diody svítí a na tomto obrázku je nevidíte, ale můžete vidět kontrolky na mé klávesnici.jose Hendrickson

Takže byste si měli koupit tento monitor? Pokud jste hráč, pak ano. Za 34palcový ultraširoký zakřivený herní monitor s podporou 4K HDR je to dobrá cena. Je pravda, že si můžete koupit monitory s lepšími funkcemi, ale také stojí mnohem více (v rozmezí 800 až 1 000 USD). A ano, můžete si koupit levnější monitory s téměř (nebo dokonce stejnými) funkcemi, ale žádný z nich není tak kvalitní.

Toto je Zlatovláska herních monitorů – přímo na cenu, specifikace, tvar a povrchovou úpravu. Pokud jste absolutním hardcore hráčem, který potřebuje to nejlepší z nejlepšího, toto je to pravé pro vás. Ale pro všechny ostatní hráče lze monitor BenQ Mobiuz EX3410R snadno doporučit. Jen si to vezměte.

A pokud nehrajete hry, tak tento monitor je na hraní her. Raději si koupíte monitor vytvořený pro vaši situaci. Pravděpodobně si tento monitor konkrétně nekoupím, protože mým primárním případem použití pro můj počítač je moje každodenní práce. Pokud ale někdy budu trávit více času hraním než psaním, pravděpodobně se k tomuto monitoru bez výhrad vrátím.

Tohle se nám líbí

 • Skvělá podpora HDR
 • miluji dálkové ovládání
 • Cenově dostupné za to, co to je

A co neděláme

 • LED světla nejsou skvělá
 • VA panel místo IPS
Co myslíš?