Deset skvělých akčních filmů na prázdniny (které nejsou „těžko zemřít“) – recenze geeka


Kotva smrtící zbraně, se Santovou čepicí,

Warner Bros.

TO JE těžce zemřít vánoční film? Nevíme. Ale předpokládejme na chvíli, že ano, a přeskočme tuto únavnou debatu. Mě těžce zemřít Za vánoční film se počítá jen proto, že se odehrává kolem vánočního času, takže totéž platí pro jakýkoli film víceméně na konci firemního kalendáře.

Vzhledem k tomu, že tomu tak je, je čas vyzvednout své yippee-ki-yays a rozšířit svůj playlist vánočních akčních filmů. Všechny tyto filmy jsou skvělá zábava, možná ne „zábava“ ve smyslu vánoční nálady, ale solidní filmy, ať už vám na vánočním koutku záleží nebo ne.smrtící zbraň, 1987

''>

jako filmová série smrtící zbraň vždy hrál druhé housle těžce zemřít, ale původní hlas je stále menší klasika. Příběh policajti vs. drogoví dealeři má stejný rytmus: policisté z LA, psychické trauma a samozřejmě Vánoce, ale je o něco ochotnější zkoumat své stopy a nechat je dělat víc, než jen hodně střílet. nemovitých věcí. Ve scénáři se od něj také srdečně směje. Říkejte si o jeho další práci, co chcete, ale nikdy neexistovalo lepší duo policistů než Mel Gibson a Danny Glover a tato základní dynamika ovlivňuje akční filmy o více než 30 let později.

smrtící zbraň má hodnocení R. Je to streamování na HBO Max.

ČERVENÉ , 2010

''>

Možná se Bruce Willis nesnaží tak tvrdě jako herec jako v roce 1988. Ale obsazení ČERVENÉ , včetně Morgana Freemana, Johna Malkoviche, Helen Mirren, Karla Urbana a Mary Louise-Parkerové, jde o krok navíc. Když vysloužilá agentka CIA flirtuje s jejím manažerem důchodového účtu, aniž by o tom věděla, odhalí spiknutí... které ho vede k tomu, aby ji unesl (velmi milým způsobem). Udělali si výlet napříč zemí, aby shromáždili své staré špionážní přátele a dostali se na dno. Je to s vánoční tématikou? Pouze co možná nejdoplňkovějším způsobem. Je to legrační? Já-já-sakra jo.

ČERVENÉ má hodnocení PG-13. vysílá fubo a čas představení .

Beso beso Bang Bang , 2005

''>

Jeden z mých oblíbených, Beso beso Bang Bang je akční film o spánku, který vrátil Roberta Downeyho Jr. na mapu jako vedoucího muže. Příběh má mnoho paralel s těžce zemřít, také: New Yorker přijede o Vánocích do Los Angeles, zemře mnoho lidí atd. Beso beso Bang Bang Není to velká show vedle ostatních filmů na tomto seznamu, ale nervózní dialog mezi zlodějským hercem Harrym (Downey), drsným, velmi gay detektivem Perrym (Val Kilmer) a středozápadní transplantací Harmony vás neustále vrací. Film je také milostným dopisem klasické detektivce noir, kterou režíroval a napsal Shane Black. smrtící zbraň sláva. Má také zálusk na Vánoce, takže to není naposledy, co se na tomto seznamu objeví.

Beso beso Bang Bang má hodnocení R. Je streamování na hoopla a k zapůjčení kdekoli.

Spalující touha , 1999

''>

Tento thriller je vlastně posledním filmem režiséra Stanleyho Kubricka, od 2001, The Shining, to je Doktore Strangelove sláva. Spalující touha je kontemplativní a smyslnější než kterýkoli jiný film na tomto seznamu (lidé umírají, ale nikdo neumírá) a jeho vánoční prostředí v New Yorku je mimo mísu. Ale vidět Toma Cruise a Nicole Kidman v době jejich největší slávy v nádherně zpracovaném filmu hollywoodského mistra stojí minimálně za jeden pohled. Připravte se na to, že budete vyrušováni na mnohem fundamentálnější úrovni než na kterékoli jiné Noční můry před Vánocemi re-run: Tento film musel být trochu ořezán, jen aby získal své hodnocení R.

Eyes Wide Shut má hodnocení R. vysílá na Hulu .

Dlouhý polibek na dobrou noc , devatenáctset devadesát šest

''>

Hej, podívejte se na další „vánoční“ film od Shanea Blacka! To má mnoho společného s Bourneova identita a další špionážní thrillery s osvěžujícím nádechem Geeny Davisové v hlavní roli. Když autonehoda otřese její předměstský fantazijní život s obnovenými vzpomínkami na obecné nesmysly, vydá se na cestu se soukromým detektivem Samuelem L. Jacksonem, aby zjistil více o její tajné minulosti. Film získal vlažné recenze v roce 1996, ale od té doby si některé získal zpět: Sam Jackson říká, že je to jeden z jeho nejoblíbenějších v jeho naprosto gargantuovské filmografii.

Dlouhý polibek na dobrou noc má hodnocení R. V současné době se nestreamuje na předplacené službě, ale je k dispozici k pronájmu .

nabírání ledu , 2005

https://www.youtube.com/watch?v=3c79x6Et87E

Vzácný a osvěžující příklad středozápadního noiru odehrávající se za chladné štědrovečerní noci v Kansasu. Dva lupiči (John Cusack a Billy Bob Thornton) si právě vzali život, ale jejich útěk je zničen na ledových ulicích Wichity. Následuje bláznivá eskapáda městem, při níž potkáte zajímavé postavy, jako je majitelka striptýzového klubu Connie Nielsen a veselý Oliver Platt. Sám o sobě to není nijak zvlášť nezapomenutelný film, zařazuji ho na tento seznam, protože potřebujeme „vánoční“ příběhy, které se neodehrávají v New Yorku nebo Los Angeles.

nabírání ledu má hodnocení R. Je to streamování v páv .

Iron Man 3 , 2013

''>

Jediným superhrdinským filmem na tomto seznamu je, možná nepřekvapivě, setkání mezi scénáristou a režisérem Shanem Blackem (opět se oddává své lásce k prázdninám) a filmem Roberta Downeyho „I am Iron Man“ Jr. rozdělující: některým komiksovým fanouškům se nelíbí, jak zachází s klasickým záporákem Mandarinem (Ben Kingsley), ale líbí se mi jeho zvrácený příběh a zkoumání příspěvku Tonyho Starka. . mstitelé traumatický stres. Konec je jednoduše nejzajímavějším akčním kouskem každého sóla. Železný muž film.

Iron Man 3 má hodnocení PG-13. vysílá na Disney+ .

posledního skauta , 1991

''>

Tento nedoceněný akční film z roku 1991 má na tomto seznamu trojici: v hlavní roli Bruce Willis (vedle Damona Wayanse, dalšího přítele soukromého detektiva), scénář Shane Black a příběh odehrávající se v Los Angeles. Jo, a nejasně s vánoční tématikou, ale nevadí. Zajímavý je háček: fotbalista obdrží výhružné volání, které mu říká, že musí vyhrát zápas, jinak bude zabit, což vede k přestřelce v národní televizi. Ale jádrem filmu je napětí mezi hlavními představiteli, kteří při vyšetřování spiknutí, které spojuje sportovní a vládní úředníky, odhalují vzájemnou minulost. Dobře, ne moc odlehčené, ale tempo je skvělé a konec je čistý hollywoodský.

posledního skauta má hodnocení R. Je to streamování na Hulu .

za nepřátelskými liniemi , 2001

''>

Existuje několik nesouvisejících filmů s názvem 'Behind Enemy Lines', tento je z roku 2001, s Owenem Wilsonem v krátkém pokusu o hraní. Americký stíhací pilot je sestřelen nad Bosnou, odhaluje lokalizovanou genocidu a sestřelen zlotřilými vojáky. Štědrý den, nic méně. Jakmile je jeho druhý pilot zabit, Wilson se musí probojovat přes zamrzlé evropské lesy plné nepřátel, aby unikl a odhalil spiknutí. Film je ucházející, i když většinou zapomenutelný, kromě Genea Hackmana, který hraje jeho typickou autoritativní postavu. Pokračování přeskočte – s původním Behind Enemy Lines souvisí pouze jménem.

za nepřátelskými liniemi má hodnocení PG-13 a vysílá Starz a DirecTV .

v čarodějnicích , 2008

''>

Je těžké rozeznat nájemné vrahy, ale ve velmi nenápadném, velmi evropském „vánočním“ příběhu,Colin Farrellzvládá to. Poté, co se zásah zvrtne, mu jeho šéf irské mafie (Ralph Fiennes) řekl, aby zachoval klid v Bruggách (hoďte titulky!), Belgii, kde si on a jeho arcipartner (Brendan Gleeson) užívají výhledy. z provincie. když přemítají o jeho depresi. v čarodějnicích není skvělý vánoční film Ó mafiánský film, ale krátké momenty postav v jeho krátké délce pomáhají, aby byl nezapomenutelný, a pozlátkem posetá gotická scenérie je svěží a zajímavá.

v čarodějnicích má hodnocení R. Je k dispozici k pronájmu prakticky všude .


Mějte na paměti, že výše uvedené streamovací služby jsou založeny v USA a streamování, co to je, se může měnit v závislosti na tom, kdy nebo kde to čtete. Pokud chcete něco trochu hlubšího, rozhodně vánočního a mnohem, mnohem působivějšího, podívejte se Šťastný! a Netflix.

Co myslíš?