Vydán náhled kumulativní aktualizace Windows 11 KB5008353


Společnost Microsoft vydala volitelnou kumulativní aktualizaci KB5008353 pro Windows 11 s 39 opravami nebo vylepšeními.

Tato kumulativní aktualizace systému Windows 11 je součástí měsíční aktualizace „C“ společnosti Microsoft z ledna 2022, která uživatelům umožňuje v úterý testovat nadcházející opravy v opravě z února 2022.

Na rozdíl od aktualizací Patch Tuesday neobsahují volitelné předběžné aktualizace žádné aktualizace zabezpečení a zahrnují pouze opravy chyb a vylepšení výkonu.Uživatelé Windows mohou nainstalovat tuto aktualizaci tak, že přejdou na Nastavení kliknutím na aktualizace windows, a vybírání 'Vyhledat aktualizace .' Vzhledem k tomu, že se jedná o volitelnou aktualizaci, budete vyzváni, abyste klikli na tlačítko stáhnout a nainstalovat dříve, než systém Windows 11 nainstaluje aktualizaci.

Nabídka Windows Update Aktualizace KB5008353

Nabídka Windows Update Aktualizace KB5008353

Uživatelé Windows 11 si také mohou ručně stáhnout a nainstalovat aktualizaci KB5008353 z katalogu Microsoft Update.

Co je nového ve Windows 11 KB5008353

Po instalaci aktualizace KB5008353 změní Windows 11 číslo sestavení na 22000.469.

Kumulativní aktualizace Windows 11 KB5008353 Preview obsahuje 39 vylepšení nebo oprav s 12 zvýrazněními uvedenými níže:

 • Aktualizuje problém, který brání zvukové službě reagovat na některých zařízeních podporujících hardwarově akcelerovaný zvuk Bluetooth.

 • Aktualizujte problém, který ovlivňuje ikony aplikací, když aplikace nejsou spuštěny. Na hlavním panelu se tyto ikony mohou jevit jako aktivní, jako kdyby byly aplikace spuštěny.

 • Přidejte nový Váš účet Microsoft do kategorie Účet v Nastavení systému Windows pro edice Home a Professional.

 • Aktualizujte problém, který nesprávně zobrazuje ikonu hlasitosti na hlavním panelu jako zakázanou.

 • Aktualizuje problém, který způsobuje, že zařízení přestane fungovat při připojení k více displejům.

 • Aktualizuje problém, který ovlivňuje funkci automatického skrývání hlavního panelu. Hlavní panel se nemusí zobrazit spolehlivě, když najedete myší na primární nebo sekundární displej.

 • Aktualizuje problém, který může bránit zobrazování ikon na hlavním panelu sekundárního displeje.

 • Vylepšete automatický jas, abyste zajistili lepší odezvu při slabém osvětlení na všech podporovaných systémech.

 • Aktualizujte DST, aby v Jordánsku začal únor 2022 namísto března 2022.

 • Přidává funkci HelpWith, která využívá technologie Microsoft Bing k navrhování relevantních témat nápovědy pro každou konfigurační stránku.

 • Aktualizuje problém, který ukazuje zastaralá procenta baterie pro připojená zařízení Bluetooth na Bluetooth a další zařízení stránku v Nastavení.

 • Aktualizuje známý problém, který může některým programům pro úpravu obrázků bránit ve správné reprodukci barev na určitých obrazovkách s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). To často ovlivňuje bílé barvy, které mohou vypadat jasně žluté nebo jiné barvy.

Tato aktualizace také obsahuje opravy pro restartování řadiče domény a problémy s připojením L2TP VPN způsobené aktualizacemi z ledna 2022.

Společnost Microsoft uvádí, že v této aktualizaci je pouze jeden známý problém, kdy vyhledávání v aplikaci Microsoft Outlook nemusí zobrazovat poslední e-maily.

„Poslední e-maily se nemusí objevit ve výsledcích vyhledávání v desktopové aplikaci Microsoft Outlook. Tento problém souvisí s e-maily, které byly uloženy lokálně v souboru PST nebo OST,“ vysvětluje poznámky k verzi KB5008353.

'To může ovlivnit účty POP a IMAP a také účty hostované na Microsoft Exchange a Microsoft 365. Pokud je výchozí vyhledávání v aplikaci Microsoft Outlook nastaveno na vyhledávání na straně serveru, problém ovlivní pouze pokročilé vyhledávání.'

Ke zmírnění tohoto problému společnost Microsoft doporučuje uživatelům zakázat vyhledávání na ploše systému Windows, což donutí aplikaci Microsoft Outlook používat vestavěnou funkci vyhledávání.

Úplný seznam vylepšení a oprav naleznete v bulletinu podpory KB5008353.

Co myslíš?